Цензор.НЕТ

25.04.18 16:48

Український вчений Вернігоров помер у Римі, повертаючись з експедиції до Антарктиди, - Міносвіти. ФОТО

Сьогодні, 25 квітня 2018 року, в Римі помер від серцевого нападу геолог Віталій Вернігоров - він повертався в Україну з антарктичної станції "Академік Вернадський" після участі в сезонній експедиції, що тривала близько двох тижнів.

Про це інформує Цензор.НЕТ із посиланням на прес-службу Міністерства освіти і науки.

Український вчений Вернігоров помер у Римі, повертаючись з експедиції до Антарктиди, - Міносвіти 01

Віталій Петрович почав свій дослідницький шлях у морських експедиціях 1980-х років, працював у Атлантиці та Індійському океані, ходив у довколосвітнє плавання. Був учасником легендарної першої Української антарктичної експедиції, потім багато разів зимував у Антарктиді та брав участь у сезонних дослідженнях.

За фахом геоморфолог, співробітник Інституту геології НАН України Віталій Вернігоров проводив різноманітні геолого-геофізичні дослідження. Попри поважний вік (у вересні цього року йому мало виповнитися 70 років), він долучився до команди сезонної експедиції, що вирушила на станцію Академік Вернадський наприкінці березня цього року. Там науковець займався відбором геологічних зразків донних відкладів, ехолотною зйомкою акваторій, спостереженнями за рівнем моря.

За час експедиції Віталій Петрович не скаржився на здоров’я, був надзвичайно активним і життєрадісним. Однак дорогою додому, під час пересадки між літаками в Римі, йому раптово стало зле.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики