Цензор.НЕТ

26.04.18 18:42

Діяльність ОЗУ, яке виготовляло і продавало підроблені документи, припинено в Києві, - кіберполіції. ФОТОрепортаж

Працівники Департаменту кіберполіції викрили в Києві групу осіб, які протягом 5 років займалася виготовленням і розповсюдженням підроблених документів.

Про це інформує Цензор.НЕТ із посиланням на Департамент комунікації Національної поліції.

Діяльність ОЗУ, яке виготовляло і продавало підроблені документи, припинено в Києві, - кіберполіції 01

Оперативники з кіберполіції встановили, що злочинна група діяла протягом останніх п’яти років та складалася з шести киян віком від 30 до 64 років. Зловмисники налагодили діяльність з виготовлення та продажу підроблених документів державного зразка. Серед них - дипломи про освіту, ID-картки, посвідчення водія, свідоцтва на право власності, паспорти громадянина України, а також різноманітні печатки та штампи.

Так, для отримання підробленого документа "замовнику" необхідно було зайти на відповідний веб-сайт та заповнити розміщену на ньому анкету, вказавши документ, який необхідно виготовити. Після цього клієнти сплачували вартість послуги (від 300 до 800 доларів США залежно від складності роботи). Доставка замовлень відбувалася поштою або ж кур’єром.

Діяльність ОЗУ, яке виготовляло і продавало підроблені документи, припинено в Києві, - кіберполіції 02

Для анонімізації своєї діяльності та конспіративного зв’язку як із замовниками, так і між собою, зловмисники використовували спеціально зареєстровані акаунти у мобільних додатках та месенджерах. Вхід до них здійснювався з використанням VPN-серверів.

Сьогодні, 26 квітня, правоохоронці провели одночасно 12 санкціонованих обшуків за місцем проживання та перебування учасників злочинної групи.

Діяльність ОЗУ, яке виготовляло і продавало підроблені документи, припинено в Києві, - кіберполіції 03

За результатами обшуків вилучено комп’ютерну техніку, з використанням якої здійснювалося адміністрування веб-ресурсів, мобільні телефони, банківські картки, печатки різних організацій та установ. Також вилучено записники та чорнові записи, цифрові носії інформації, бланки атестатів, дипломів про вищу та неповну вищу освіту, а також комплектуючі частини та пристрої для їх виготовлення. Крім того, поліцейські вилучили речовини, схожі на наркотичні, та пристрій для відстрілу гумових куль з набоями до нього.

Діяльність ОЗУ, яке виготовляло і продавало підроблені документи, припинено в Києві, - кіберполіції 04

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики