Цензор.НЕТ

02.05.18 00:28

Окупанти будують на аеродромі "Бельбек" нову злітно-посадкову смугу, яка зможе приймати всі типи літаків військової авіації, - МінТОТ. ФОТО

Поблизу окупованого Севастополя виявлено будівництво другої посадочної смуги на військовому аеродромі "Бельбек". Дані отримані за допомогою космічної зйомки.

Згідно зі знімками, пише Цензор.НЕТ з посиланням на прес-службу Міністерства з питань тимчасово окупованих територій і ВПО, на території аеродрому зараз активно ведуться грунтові роботи, розпочаті в січні поточного року. Це підготовчий етап до проведення асфальтобетонних робіт з будівництва нової злітно-посадкової смуги (ЗПС), які також вже розпочато. Нова смуга розташована паралельно до вже існуючої і матиме довжину близько 4 тис. м.

Окупанти будують на аеродромі Бельбек нову злітно-посадкову смугу, яка зможе приймати всі типи літаків військової авіації, - МінТОТ 01

На самому будівельному майданчику зафіксовано близько 60 одиниць будівельної техніки та, ймовірно, цементний міні-завод. Крім того, на стоянках аеродрому зафіксовано 9 літаків МіГ-29, 1 - Ан-26, 26 - Су-27, а також майже 100 одиниць автомобільної та спеціальної техніки.

"Будівництво додаткової смуги для цивільних потреб створює нові можливості для порушення українського та міжнародного законодавства міжнародними авіакомпаніями і може свідчити про наміри окупаційної влади створити резервні шляхи сполучення півострова з територією РФ на випадок перебоїв у роботі аеропорту "Сімферополь", або невдачі з проектом будівництва Керченського мосту", - впевнені в МінТОТ.

З відкритих джерел відомо, що будівництво проводить Міністерство оборони РФ. Це, заявляють в українському відомстві, також може свідчити про наміри посилення військової присутності РФ на території окупованого півострова, в тому числі в частині військово-повітряних сил і сил протиповітряної оборони.

Зафіксовані параметри нової ЗПС, зазначають в МінТОТ, свідчать, що після завершення будівництва аеродром "Бельбек" зможе приймати всі типи літаків військової авіації, включаючи стратегічну.

Зазначимо, що "Бельбек" - аеродром спільного базування, на якому з 1990-х років розташовувалася 204-а бригада тактичної авіації Повітряних сил Збройних сил України, а також виконувалися цивільні рейси з перевезення пасажирів. З 2002 року "Аеропорт" Бельбек отримав статус міжнародного.

Після анексії Криму Російською Федерацією в 2014 році аеродром "Бельбек" обслуговував виключно військово-повітряні сили РФ, цивільні рейси не здійснювалися. Зате на його базі були розташовані два авіаційних полки ВПС РФ.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики