Цензор.НЕТ

13.05.18 10:57

Суддя з колегії у справі Штепи Саркісян поскаржилася у ВРП на погрози. ДОКУМЕНТ

Суддя Орджонікідзевського райсуду Харкова Олена Саркісян, яка є членом колегії, на яку розподілено справу стосовно екс-мера Слов'янська Нелі Штепи, повідомила Вищій раді правосуддя (ВРП) і Генеральній прокуратурі про смс-повідомлення з погрозами, яке вона отримала напередодні підготовчого засідання у справі.

Суддя з колегії у справі Штепи Саркісян поскаржилася у ВРП на погрози. ДОКУМЕНТ

"5 травня 2018 року о 17:21 на мій мобільний телефон прийшло смс-повідомлення з невідомого мені номера телефону (...) такого змісту: "Ви судитимете (замість імені пробіл. - Ред.). Передайте своїм суддям, що (замість імені пробіл. - Ред.) не одна, за нею стоїть "русский мир", а у вас сім'ї", - йдеться в повідомленні, направленому О.Саркісян до ВРП і Генпрокуратури, текст якого опубліковано на офіційному сайті Вищої ради правосуддя, інформує Цензор.НЕТ.

У документі, оприлюдненому на сайті, ім'я обвинуваченої замінено великими пробілами, однак час, на який було призначено підготовче засідання (7 травня, 14:00), і склад колегії (Попова, Горчакова, Саркісян) відповідають часу засідання і складу колегії у справі Н.Штепи.

Суддя з колегії у справі Штепи Саркісян поскаржилася у ВРП на погрози 01
Суддя з колегії у справі Штепи Саркісян поскаржилася у ВРП на погрози 02
Суддя з колегії у справі Штепи Саркісян поскаржилася у ВРП на погрози 03

Нагадаємо, Штепу затримали 13 липня 2014 року. Їй інкримінують скоєння кримінальних злочинів, передбачених частиною 3 статті 110 (зазіхання на територіальну цілісність і недоторканність України, які призвели до загибелі людей) і частини 1 статті 258-3 (створення терористичної групи чи організації) Кримінального кодексу України.

5 листопада 2014 року Колегія суддів Червонозаводського райсуду вирішила направити провадження за звинуваченням Н.Штепи в апеляційний суд Харківської області для звернення до Вищого спеціалізованого суду України (ВССУ) з розгляду цивільних і кримінальних справ для визначення підсудності. У мотивувальній частині ухвали суд зсилався на те, що злочини, які інкримінують Н.Штепі, відбувалися на території Слов'янська (Донецька область), тобто не в рамках територіальної юрисдикції Червонозаводського райсуду Харкова. Крім того, свідки у справі живуть у Слов'янську і, якщо їм доведеться їздити на суд до Харкова, це може призвести до затягування термінів розгляду справи. ВССУ виніс ухвалу про розгляд справи щодо Н.Штепи в Червонозаводському райсуді Харкова.

4 лютого 2016 року було прийнято рішення про початок судового розгляду заново зі стадії підготовчого засідання у зв'язку зі зміною в складі колегії суддів. Замість головуючого Дениса Чудовского, звільненого указом Президента України Петра Порошенка за неправові рішення щодо активістів Революції Гідності, був призначений Віктор Єжов. А суддю Марину Міндареву (у зв'язку з тривалою хворобою) замінила Світлана Салайчук. В.Єжов був призначений суддею Червонозаводського райсуду Харкова у квітні 2015 року. До цього він працював у райсуді в Макіївці (Донецька обл.).

26 січня 2017 року на черговому засіданні Червонозаводського райсуду Харкова у справі щодо Н.Штепи держобвинувачення заявило відвід головуючому судді Віктору Єжову, оскільки стало відомо про кримінальне провадження щодо нього за ч.1 ст. 258-3 КК України (створення терористичної групи чи організації), зареєстроване за матеріалами СБУ. Після отримання інформації про почате розслідування В.Єжов заявив самовідвід.

Того ж дня колегія суддів задовольнила клопотання держобвинувачення про відвід В.Єжова і його самовідвід.

Захист подав клопотання про визначення підсудності. Апеляційний суд Харківської області виніс ухвалу про розгляд справи щодо Н.Штепи в Комінтернівському райсуді міста.

У травні 2017 року справу перенаправлено в Ленінський райсуд Харкова, почалося її слухання з самого початку вчетверте. У вересні 2017 року екс-мера Слов'янська випустили з СІЗО, оскільки їй не надавалася належна медична допомога.

6 листопада 2017 р. головуючий суддя у справі Штепи пішла в декретну відпустку. А 21 грудня 2017 року Вища рада правосуддя звільнила суддю Ленінського райсуду Харкова Сергія Скляренка, який як головуючий суддя вів справу екс-мера Слов'янська Нелі Штепи. Це була зміна п'ятого судді в справі.

У Жовтневому райсуді справу Штепи почали розглядати заново вп’яте. 16 січня 2018 року в неї закінчився термін домашнього арешту.

22 січня 2018 р. підготовче засідання в цій справі не відбулося, оскільки головуючий Володимир Курило заявив самовідвід, посилаючись на те, що його батько, суддя апеляційного суду Харківської області Олександр Курило, брав участь у розгляді апеляційної скарги на запобіжний захід Н.Штепі на стадії досудового розслідування. Колегія суддів заяву про самовідвід задовольнила. 28 лютого 2018 року Колегія Жовтневого райсуду Харкова, що розглядає справу екс-мера Слов'янська Нелі Штепи, задовольнила відвід, заявлений захисниками Н.Штепи, головуючому колегії Д.Чижиченку та запасному судді Наталії Васильєвій. Це був дев'ятий відвід складу суду у справі.

У підсумку в Жовтневому районному суді Харкова не залишилося суддів кримінальної спеціалізації для повторного перерозподілу справи Штепи.

 

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики