Цензор.НЕТ

15.05.18 14:28

В Україні стартувала президентська програма з реформування сільської медицини, - АП. ФОТОрепортаж

Президент Петро Порошенко взяв участь у відкритті нового фельдшерсько-акушерського пункту зі службовим житлом у селі Боденьки Вишгородського району Київської області.

Як передає Цензор.НЕТ, про це йдеться в повідомленні прес-служби Глави держави.

"Щиро вітаю вас із цією урочистою подією, яка є результатом усіх наших зусиль", - звернувся до присутніх Президент.

В Україні стартувала президентська програма з реформування сільської медицини, - АП 01

В Україні стартувала президентська програма з реформування сільської медицини, - АП 02

"Третина українців проживають на селі. Це майже 14 мільйонів українців, які були позбавлені якісних медичних послуг. І здавалося, що ця проблема є такою, яку не можна вирішити", - зазначив Глава держави. Він додав, що лікаря "дуже важко калачем заманити в село".

Президент зазначив, що обговорював тему якісного медичного обслуговування мешканців сіл та невеликих міст із партнерами з Канади, Франції, Німеччини, з представниками Світового банку. "Я запропонував абсолютно унікальну модель - модель телемедицини. Коли ми будемо поєднувати в сільській лабораторії якісного медичного працівника, у сільській амбулаторії буде найнеобхідніше обладнання для першого швидкого аналізу та діагностики", - розповів Президент.

В Україні стартувала президентська програма з реформування сільської медицини, - АП 03

За його словами, інформація про пацієнта далі надходитиме до медичного хабу або в район, де лікар уже прочитає кардіограму, проаналізує необхідні дані, побачить симптоми, якщо потрібно зв’яжеться із обласним центром чи Києвом, залучить спеціалістів і поставить якісний діагноз.

"Це дозволить зберегти "платинові чи золоті хвилини і години". Бо в більшості випадків медична допомога, яка буде надана протягом першої години, часто-густо рятує життя", - сказав Петро Порошенко, додавши, що коли українці були позбавлені цієї допомоги, вони були приречені.

В Україні стартувала президентська програма з реформування сільської медицини, - АП 04

В Україні стартувала президентська програма з реформування сільської медицини, - АП 05

Президент нагадав про повернуті до Державного бюджету 1,5 млрд доларів, що були вкрадені в народу України попередньою владою. "Я одразу ж, щойно ці гроші були повернуті, запропонував декілька надзвичайно важливих програм. Першою з них була сільська медицина", - сказав Глава держави.

Президент зауважив, що в новому будинку фельдшерсько-акушерського пункту, створеному за проектом французького архітектора, буде розміщена апаратура, а також є приміщення для проживання фельдшера, автомобіль. За його словами, за необхідності за вказівкою лікаря надаватимуться ліки і будуть зроблені відповідні процедури, або пацієнта буде транспортовано до районної чи обласної лікарні, де будуть надані всі необхідні послуги.

"Хтось пропонував у старих будинках поставити телефон і телефоном питати, що робити. Так вони бачили телемедицину. Теле - це не від слова телефон. Ми бачимо, що в нас на сьогодні це має бути оснащено сучасним широкосмуговим інтернетом", - наголосив Петро Порошенко. Він нагадав, що цього року був проведений конкурс з відкриття в Україні зв’язку четвертого покоління, і широкосмуговий інтернет має бути в кожному селі, школі, сільраді та в медичній лабораторії. "Тоді лікар подивиться на пацієнта, нехай без приїзду в село, побачить аналізи, встановить діагноз і швидко буде надана медична допомога", - зазначив він.

За його словами, комп'ютерні програми, які забезпечуватимуть телемедицину, надійдуть з Канади, своїм досвідом поділиться Німеччина, Хорватія надіслала фахівців, які допоможуть впроваджувати цю систему. Додатково до бюджетних грошей місцевого самоврядування фінансування цього проекту, за проханням Президента, надасть Світовий банк.

В Україні стартувала президентська програма з реформування сільської медицини, - АП 06

Посол Франції Ізабель Дюмон в Україні зазначила, що сьогоднішнє відкриття ФАПу дуже важливе. "Ми це зробили разом. Франція, яка підтримує Україну. Французький архітектор, який створив цей проект", - зазначила вона додавши, що будівля пункту є також енергоефективною.

Глава держави вручив сертифікат на медичне обладнання фельдшеру ФАП села Боденьки Ользі Омельчук.

В Україні стартувала президентська програма з реформування сільської медицини, - АП 07

Президент оглянув приміщення ФАПу та приміщення обладнане для проживання лікаря.

Глава держави також ознайомився з тестовою роботою засобів телемедицини, які дозволяють дистанційно проводити діагностику різних захворювань, зокрема серцевого-судинних. Була проведена дистанційна діагностика кільком місцевим мешканцям.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики