Цензор.НЕТ

28.05.18 21:00

Рівень освітленості окупованого Криму знизився на 26%, що може свідчити про економічний спад на півострові, - МінТОТ. ФОТО

Міністерство з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб (МінТОТ) досліджує рівень економічної активності на тимчасово окупованих територіях України.

Як повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на сайт МінТОТ, одним із методів непрямої оцінки економічного стану регіону є вимірювання рівня освітленості території в нічний час шляхом аналізу супутникових знімків.

"Як відомо, споживання електроенергії в усьому світі вважають важливим показником економічної активності. В країнах з низьким і середнім рівнем доходу зміна нічної освітленості на 1% приблизно дорівнює зміні доходу на 1%", - пише відомство.

Рівень освітленості окупованого Криму знизився на 26%, що може свідчити про економічний спад на півострові, - МінТОТ 01

Рівень освітленості на території тимчасово окупованого півострова в період з 2012-го по 2016 рік знизився на 26%. Найбільш видно це в центральних районах АР Крим і в населених пунктах орієнтованих на надання лікувально-курортних послуг (Ялта, Алушта, Євпаторія – Заозерне).

Водночас супутникові знімки зафіксували найменше зниження рівня освітленості для населених пунктів, в яких розміщені об’єкти Чорноморського флоту і ВС Росії (Севастополь, Феодосія, Джанкой, Новофедорівка) і в районі будівництва Керченського мосту (острів Тузла).

Рівень освітленості окупованого Криму знизився на 26%, що може свідчити про економічний спад на півострові, - МінТОТ 02

Таким чином, констатують в МінТОТ, рівень освітленості тимчасово окупованої території Криму в нічний час може свідчити про зменшення рівня економічної активності в цей період.

Як вихідні дані для аналізу використано інформацію космічної зйомки з супутника Suomi-NPP (США) розміщеного на ресурсі NASA Earth Observatory.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики