Цензор.НЕТ

04.06.18 12:03

Кольченко, який оголосив голодування, перебуває в медчастині колонії, - правозахисник Щур. ФОТО

Український політв'язень Олександр Кольченко, який оголосив голодування на знак солідарності з режисером Олегом Сенцовим, перебуває в боксі в медичній частині колонії в Копейську.

Про це повідомив в Фейсбуці російський правозахисник, колишній глава Громадської спостережної комісії по Челябінській області Микола Щур, передає Цензор.НЕТ.

"Годину тому від Сашка Кольченка вийшов адвокат. До Сашка його провели на диво швидко - відразу. Перебуває Сашко в боксі в медчастині (умови там хороші, ми там були багато разів). Їжу йому регулярно носять. Він настільки ж регулярно від неї відмовляється. Після цього його ведуть до лікаря, який вимірює у нього тиск, пульс, рівень цукру в крові. Сашко п'є воду. Сказав: "Триматимусь, поки здоров'я вистачить". Вимога колишня: звільнити Олега Сенцова", - розповів він.

Кольченко, який оголосив голодування, перебуває в медчастині колонії, - правозахисник Щур 01
Кольченко, який оголосив голодування, перебуває в медчастині колонії, - правозахисник Щур 02

Нагадаємо, 16 травня 2018 року адвокат Сенцова повідомив, що його підзахисний 14 травня оголосив безстрокове голодування. У такий спосіб Олег Сенцов вимагає звільнити всіх українських політв'язнів, які перебувають у російських в'язницях.

Затриманий разом із Олегом Сенцовим Олександр Кольченко 31 травня оголосив голодування з вимогою звільнити Сенцова.

Ще один кримчанин Володимир Балух голодує з 19 березня.

До Сенцова також приєднався утримуваний в Россії колишній охоронець Дмитра Яроша Олександр Шумков.

Глобальна акція #SaveOlegSentsov на підтримку українських в'язнів Кремля 1-2 червня відбувалась 1-2 червня у понад 20 країнах світу. Зокрема, в Києві акція розпочалася з флешмобу. Активісти в "тюремних робах" із ланцюгами мовчки пройшлися Майданом, показуючи страждання українських політв'язнів.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики