Цензор.НЕТ

19.06.18 19:06

Тільки 10% українських дітей мріють без обмежень. Багато батьків не знають бажань своїх дітей, - результати дослідження. ФОТО

19 червня відбулася презентація дослідження "Про що мріють українські діти? Як батьки впливають на мрії дітей? Чому мріяти життєво необхідно?". Участь в обговоренні брали відомі лікарі, психологи, лідери думок, художники, зірки, батьки і діти.

Як повідомляє Цензор.НЕТ, дослідження проводилося Українською маркетинговою групою серед здорових дітей і тих, хто тривалий час перебуває на лікуванні.

Ініціатори зазначають, що результати виявилися дуже несподіваними: тільки 10% маленьких пацієнтів мріють без обмежень і без бар'єрів, 90% мають практичні мрії і бажання, проте здебільшого вони матеріальні і побутові. Серед здорових дітей "мрійників" 5%. Однак, у дітей, які зіткнулися зі складними захворюваннями, кількість матеріальних бажань вдвічі менше. Тобто, їхні мрії і бажання менш егоцентричні і вони прагнуть після одужання допомагати іншим і бути корисними в суспільстві.

Тільки 10% українських дітей мріють без обмежень. Багато батьків не знають бажань своїх дітей, - результати дослідження 01

Лідія Таран, куратор проекту, розповіла, що організатори здійснювали дитячі мрії протягом двох років. "За цей час найбільше заявок ми отримуємо про подарунки, про якісь речі, примхи ... І ми задумалися, чи можуть матеріальні бажання бути мріями? Яка тут різниця? Чому діти бояться мріяти про щось глобальне, грандіозно, чому обмежують себе? Тому ми вирішили звернутися до соціологів і психологів", - сказала вона.

Тільки 10% українських дітей мріють без обмежень. Багато батьків не знають бажань своїх дітей, - результати дослідження 02

Результати опитування дали відповідь на ключове питання: як відкривати дитячі мрії і хто може в цьому допомогти. Згідно зі статистикою, 63% дітей вірять у диво, незалежно від стану здоров'я і того, матеріальні їхні бажання чи ні. І це дає простір для можливості навчати дітей мріяти. Адже майже всі діти (91%) мають хобі чи захоплення, зокрема тема творчості, малювання є надзвичайно актуальною як для здорових дітей (40%), так і для дітей, які перебувають на тривалому лікуванні (51%). Такі творчі позиви можуть стати потужним джерелом натхнення, розширювати кругозір дитини. У разі здійснення мрії фактично жодна українська дитина не збирається зупинятися на досягнутому - і попереду у неї буде нова мрія.

Більшість дітей діляться своїми мріями з батьками (74-76%) і кожна друга дитина вірить, що саме батьки можуть допомогти здійснити мрію. Отже, як зауважують експерти, дорослі мають усвідомлювати свою роль у формуванні в дітей упевненості в собі, в здійсненні власних покликів душі, в розвитку і трансформації мрії в професію.

Тільки 10% українських дітей мріють без обмежень. Багато батьків не знають бажань своїх дітей, - результати дослідження 03
Однак багато батьків (38%) взагалі не мають уявлення, про що мріють їхні діти і найбільш "непочутими" є саме нематеріальні бажання. Якщо ж батьки кажуть дитині, що здійснення будь-якої мрії - це можливо і є надія на те, що вона здійсниться, у дитини з'являється прагнення йти до своєї мети. Якщо ж батьки кажуть, що мрія неможлива, або "переводять" на дитину власні нереалізовані плани, дитина відчуває біль, у неї нівелюється потреба в "світі мрій", вона фокусується на задоволенні виключно матеріальних бажань.

В рамках презентації був анонсований старт арт-марафону: з 27-го по 30-го червня на Пейзажній алеї в Києві облаштують 30 квадратних метрів для малювання мрій. А до кінця року кожен охочий може приєднатися до проекту, виклавши свій малюнок у соцмережу з хештегом #МояДитячаМрія.

Місія арт-марафону #МояДитячаМрія - зібрати 100 000 малюнків, щоб надихнути мріяти інших дітей, перш за все - хворих, тих, хто має інвалідність і всіх, кому дуже потрібна підтримка.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики