Цензор.НЕТ

17.07.18 12:07

Нацбанк показав нові банкноти номіналом 20 гривень. ФОТО

Національний банк України презентував оновлену банкноту номіналом 20 гривень зразка 2018 року, з оновленим дизайном та удосконаленою системою захисту.

Директор Департаменту грошового обігу Національного банку України Віктор Зайвенко під час презентації зазначив, що, оновлюючи дизайн і вдосконалюючи захист банкнот гривні, Національний банк прагне до підвищення їхньої надійності, повідомляє прес-служба НБУ, передає Цензор.НЕТ.

У НБУ зазначили, що згідно з міжнародними стандартами, грошові знаки потрібно оновлювати з певною періодичністю, щоб мінімізувати або зовсім унеможливити спроби шахраїв підробити банкноти.

Нову банкноту номіналом 20 гривень буде введено в обіг 25 вересня 2018 року.

"Це – третя банкнота в новому банкнотному ряді національної валюти. Вона продовжує оновлення номінального ряду банкнот попереднього зразка, розпочате Національним банком у 2014 році для підвищення надійності гривніˮ, – зазначив Віктор Зайвенко.

За його словами, першочергово Національний банк планує виготовити та ввести в готівковий обіг близько 5 млн штук оновлених банкнот номіналом 20 гривень для подальшого розподілу між банками України, які у свою чергу забезпечать новими банкнотами українців.

Станом на початок липня цього року кількість банкнот номіналом 20 гривень в обігу становила майже 127 млн штук (близько 4,4% від загальної кількості банкнот у готівковому обігу).

Віктор Зайвенко звернув увагу присутніх, що банкноти зразка 2003 та 2018 років перебуватимуть в обігу одночасно.

Після введення в обіг нових 20-гривневих банкнот громадянам не потрібно буде обмінювати банкноти попереднього зразка на нові.

Новими банкнотами Національний банк заміщуватиме зношені та пошкоджені 20-гривневі банкноти зразка 2003 року.

На оновленій банкноті номіналом 20 гривень збережені основні зображення лицьового та зворотного боків банкноти зразка 2003 року. На лицьовому боці розміщено портрет Івана Франка, який майже не відрізняється за дизайном від портрета на банкнотах номіналом 20 гривень зразка 2003 року. Водночас портрет Івана Франка переміщено в центр банкноти (раніше він був праворуч). На зворотному боці залишилося зображення будівлі Львівського оперного театру. Розмір нової банкноти аналогічний розмірам банкноти номіналом 20 гривень зразка 2003 року. За кольором нова банкнота - переважно зелена.

Нацбанк показав нові банкноти номіналом 20 гривень 01
Нацбанк показав нові банкноти номіналом 20 гривень 02

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики