Сигнали українських радіостанцій в окупованому Криму глушить Росія, - правозахисники. ІНФОГРАФІКА

8159 49

Майже по всій території окупованого півострова неможливо прослуховувати українські радіостанції, які почали мовлення на півострові на початку 2017 року.

Про це повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на "Кримську правозахисну групу".

Активісти провели моніторинг роботи чотирьох радіостанцій, які ведуть мовлення на півострів зі 150-метрової вишки, встановленої в селищі Чонгар. Це "Українське радіо" (100,7 FM), "Мейдан" (101,4 FM), "Крим.Реалії" (105,9 FM) та "Херсон FM" (107,8 FM).

Зазначається, що в хорошій якості можна почути тільки "Українське радіо" на території Криму від селища Воїнка до селища Калинівка. Ця ділянка становить близько 32 кілометрів.

Сигнали українських радіостанцій в окупованому Криму глушить Росія, - правозахисники 01

Ділянка, на якій можна почути в хорошій якості "Українська радіо" Фото: "Кримська правозахисна група"

У всіх інших населених пунктах на півночі Криму транслюють або російські радіостанції, або одночасно російські та українські. В останньому випадку сигнали обох радіостанцій дуже погані через накладення.

Правозахисники також зазначили, що півроку тому українські радіостанції можна було почути в хорошій якості в усій північній частині Криму.

"Можна дійти висновку, що останнім часом окупаційна влада Криму глушить сигнал українських мовників шляхом включення російських радіостанцій на тих самих частотах", - йдеться в повідомленні.

Сигнали українських радіостанцій в окупованому Криму глушить Росія, - правозахисники 02

Нагадаємо, телекомунікаційну вежу, побудовану для організації українського мовлення на територію окупованого Криму, відкрили в селищі Чонгар 17 березня 2017 року. У серпні почалися тестові трансляції українських телеканалів.