Цензор.НЕТ

27.07.18 10:35

Журналістка про "дивний" відвід судді Леонтюк у справі "тітушковода" Крисіна: "П'ятий рік стільки людей докладають стількох зусиль, щоб покарати за законом одного реального вбивцю. І ні хріна!" ФОТО

Журналістка Нато Двалі, яка висвітлює справу організатора тітушок Юрія Крисіна, указує на дивні деталі з відводом судді Дарницького районного суду Києва Любові Леонтюк.

Як повідомляє Цензор.НЕТ, про це вона написала на своїй сторінці у Facebook.

Журналістка нагадує, що 26 липня в Дарницькому суді було призначено два засідання. Перше, на 10.45, щодо відведення судді Леонтюк, яка розглядає справу про тортури й викрадення під час Майдану, фігурантами якої є Крисін та його охоронець Чемес.
Друге, на 11.30, продовження судового слідства про тортури і викрадення, де повинні були зачитати останні 8 сторінок обвинувального акта. Перше засідання відбулося, друге - ні, тому що адвокатам Крисіна таки вдалося, з четвертої спроби, відсторонити суддю Леонтюк.

На засіданні о 10.45 раптово з'явилися всі троє адвокатів Крисіна - Василенко, Гнатюк, Солодко.

Журналістка про дивний відвід судді Леонтюк у справі тітушковода Крисіна: Пятий рік стільки людей докладають стількох зусиль, щоб покарати за законом одного реального вбивцю. І ні хріна! 01
Адвокати Крисіна - Василенко, Гнатюк, Солодко

"Рідкісна удача, враховуючи, що адвокати 5 місяців саботували процес, не були без пояснення причин. А тут одразу троє. Останній раз таке було 29 березня, коли суддя Леонтюк відправила Крисіна прямо в СІЗО. До речі, адвокат Солодко взагалі з 29 березня не з'являвся в суді, але саме за його заявою сьогодні відсторонили суддю Леонтюк. Перед початком засідання ніхто навіть не намагався налагодити відеоконференцію з Лук'янівським СІЗО, де перебуває Крисін. Дивно. Діалог адвоката Солодка й судді Просалової (розглядала відвід своєї колеги по Дарницькому суду Леонтюк) на початку засідання зовсім здивував:

- Суддя Просалова (звертаючись до сторони захисту): Я так зрозуміла, що ми можемо розглядати без Крисіна?
- Адвокат Солодко: Так, ваша честь, це узгоджена позиція з ним.

За п'ять місяців процесу адвокати вперше погодилися проводити засідання без відеозв'язку із Крисіним. Раніше через будь-які дрібниці (поганий звук, погана картинка, він нічого не чує/не бачить) одразу ж заявлялося перенесення засідання. Сьогодні - ні", - пише журналістка.

Також Двалі зазначає, що в дивний спосіб заява адвоката Солодка про відвід один в один повторювала заяву про відвід його колеги Василенка (було розглянуто та відхилено 9 липня).

"Якщо коротко, адвокати знову заявили, що в судді Леонтюк упереджене ставлення до Крисіна, що прокуратура може на неї тиснути через чоловіка, який фігурує в іншому слідстві, є конфлікт інтересів, а рішення взяти під варту Крисіна взагалі незаконне. Щоб зрозуміти рівень аргументації сторони захисту, досить знати, що адвокат Василенко надав суду сумнівне, з його точки зору, рішення судді Леонтюк від 2012 року, яке він роздрукував з ЄРДР. У роздруківці раптово опинилися вписані прізвища, хоча ЄРДР ніколи прізвищ фігурантів не публікує, там вказується виключно "ОСОБА_1", "ОСОБА_2" тощо. Сторона обвинувачення звертає увагу на цей факт і адвокат Василенко зізнається: ну, да, я трохи підкоригував вручну, а що такого? Ще раз: захист Крисіна, обґрунтовуючи причини відводу судді, на блакитному оці просить долучити відредагований вручну офіційний документ. Феєрично", - пише журналістка.

Вона нагадує, що дивні події навколо судді Леонтюк почалися близько місяць тому.

"Адвокати Крисіна, які весь цей час відмовлялися спілкуватися з пресою, раптом самі полізли в кадр: мовляв, у нас сенсація, чоловік Леонтюк проходить за такою-то справою, уявляєте? Журналісти "сенсацію" не підхопили, адвокати стільки раз брехали в процесі, що спроба роздути скандал без чітких фактів нікого не зацікавила. Рознести "чорний піар" проти Леонтюк не вдалося і адвокати знову втратили інтерес до ЗМІ", - пише Двалі.

Журналістка про дивний відвід судді Леонтюк у справі тітушковода Крисіна: Пятий рік стільки людей докладають стількох зусиль, щоб покарати за законом одного реального вбивцю. І ні хріна! 02
Суддя Леонтюк

18 липня на сайті Вищої кваліфікаційної комісії суддів (ВККС) з'являється запис, що в оцінюванні судді Леонтюк оголошено перерву.

"Я відправила офіційний запит до ВККС із проханням пояснити причини "перерви" саме в оцінюванні судді Леонтюк. ВККС надіслала відписку ні про що. Ну ок. За моєю інформацією, суддя Леонтюк успішно склала іспит, але в останній момент один із членів ВККС вкинув "додаткову інформацію" та комісії знадобився час на "додаткове дослідження". Передаю окремий привіт члену ВККС, який зробив вкидання, з цікавістю вивчаю ваш тернистий шлях до блискучих судових вершин. Обов'язково докладно познайомлю аудиторію з таким цінним, у всіх сенсах, кадром" , - пише Двалі.

Журналістка про дивний відвід судді Леонтюк у справі тітушковода Крисіна: Пятий рік стільки людей докладають стількох зусиль, щоб покарати за законом одного реального вбивцю. І ні хріна! 03

"Заява про відвід судді Леонтюк розглядала її колега по Дарницькому суду Ольга Просалова. Окрім того, Просалова розглядала і перший відвід, заявлений захистом Крисіна, і відмовила. А сьогодні погодилася, незважаючи на дикі маніпуляції. У мене дві версії:

А) не відкидаю, що суддя Леонтюк була не проти вийти з процесу: ВККС підвісила на гачок, пригрозили, підкупили, втомилася. Допускаю все, що завгодно. Але. П'ять місяців поспіль вона бездоганно вела процес, витримала тиск, півтора місяця, що залишилися до пенсії, ролі вже не зіграли. Було зрозуміло, що до осені (коли закінчуються її судові повноваження) закінчити справу не встигне. Але важливо було зафіксувати в суді свідчення охоронця Крисіна Чемеса, який співпрацює зі слідством. Водночас, за моєю інформацією, сьогодні Чемесова доставили до суду для дачі показань (до цього був по відеоконференції). Тобто були готові дочитати останні 8 сторінок обвинувального акта і заслухати свідчення Чемеса. Після сьогоднішніх подій Чемес переконався: у Крисіна, незважаючи на резонанс, як і раніше, впливовий дах. Коли в історії з іншим суддею дійде справа до його показань - незрозуміло, Чемес може передумати.

Журналістка про дивний відвід судді Леонтюк у справі тітушковода Крисіна: Пятий рік стільки людей докладають стількох зусиль, щоб покарати за законом одного реального вбивцю. І ні хріна! 04

Суддя Просалова

Б) не відкидаю, що хтось дуже-дуже попросив суддю Просалову прибрати, нарешті, суддю Леонтюк. Судді зазвичай своїх не здають, а тут ... ну, йде старша колега на пенсію, а мені в системі працювати й працювати. Тим більше, що підхід до Просалової є, через чоловіка-адвоката: товариш зашкварений, навіть на гарячому на хабарі брали, зате з Солодком дружить", - повідомляє Двалі.

За її словами, після такого рішення останні п'ять місяців засідань зійдуть нанівець.

"Тепер усе з початку. Знову обрання нового судді, знову підготовче засідання, знову систематична неявка адвокатів Крисіна, стоп'ятсотий зрив обвинувального акта. Загалом, попереду знову феєричний п ... здец, тим більше, що адвокати Крисіна робили неодноразові спроби перевести справу з Дарницького до Шевченківського суду, звідки ще не вивітрився дух знаменитого судді Лінника. PS. Весь день думаю про маму Веремія Катерину Аркадіївну і його дружину Світлану. Сьогодні, після відсторонення судді Леонтюк, вони ревіли на лавці біля будівлі суду. Жінки п'ятий рік поспіль ходять на всі засідання щодо Крисіна та інших тітішок. П'ятий рік поспіль раз у раз вислуховують обставини вбивства близької людини, яку (вже пораненого з вогнепалу) битами добивав особисто Крисін ... А ще думаю, що п'ятий рік поспіль стільки людей докладають стількох зусиль, щоб покарати за законом одного реального вбивцю, покидька середньої ланки. І н і  х р е н а. Вибори скоро, крисіни  з тітуханами знадобляться, не сумнівайтеся", - вважає журналістка.

Журналістка про дивний відвід судді Леонтюк у справі тітушковода Крисіна: Пятий рік стільки людей докладають стількох зусиль, щоб покарати за законом одного реального вбивцю. І ні хріна! 05
Журналістка про дивний відвід судді Леонтюк у справі тітушковода Крисіна: Пятий рік стільки людей докладають стількох зусиль, щоб покарати за законом одного реального вбивцю. І ні хріна! 06
Журналістка про дивний відвід судді Леонтюк у справі тітушковода Крисіна: Пятий рік стільки людей докладають стількох зусиль, щоб покарати за законом одного реального вбивцю. І ні хріна! 07

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики