Цензор.НЕТ

20.08.18 09:53

Четверо ветеранів АТО в рамках пілотного благодійного проекту отримали стипендії на навчання в "Києво-Могилянській академії". ФОТО

Психологи переконані, такі програми допомагають ветеранам швидше повернутися до мирного життя і реалізувати себе.

Четверо ветеранів російсько-української війни отримають стипендії на навчання в Києво-Могилянській академії. Проект пілотний, його фінансують меценати. Вони заплатять за контрактне навчання ветеранів, які перемогли на конкурсі, повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на "5 канал".

Андріана Сусак - ветеран Збройних сил. Відразу після Майдану вона пішла на фронт добровольцем у штурмовий підрозділ батальйону "Айдар".

"Я потрапила до складу штурмової групи. Тоді просто не було інших професій, а снайпером я не можу бути, тому що мій зріст і гвинтівка, вони не збігаються взагалі за розмірами. Із Майдану ми поїхали 8 травня в Луганськ на 5 днів - і лишились", – згадує дівчина.

У складі батальйону Андріана воювала півтора року, нині демобілізована і хоче вчитися. Обрала спеціальність – публічне управління та адміністрування, каже, нині їй такі знання вкрай потрібні.

"Вона мені потрібна для роботи, оскільки я зараз як громадський діяч. І оця освіта, вона мені дасть впевненість, щоб я могла з чиновниками й з урядовцями розмовляти однією мовою. Воно триває дуже довгий час, а в нашій країні потрібні зміни вже зараз", – говорить дівчина.

За таким проектом навчаються військові ветерани у Сполучених Штатах. Могилянці і благодійники вирішили започаткувати таку ініціативу і в Україні. Цього року меценати зібрали гроші на чотири стипендії для ветеранів. Проте сподіваються, з часом кількість місць буде збільшуватися.

Оксана Іванців, ініціатор програми з надання стипендій для ветеранів ЗСУ, каже: "Освіта – це, мабуть, один з найкращих способів повернення, в тому числі, тому що це щось, що асоціюється з майбутнім. А, власне, завдяки ветеранам, у нас є це майбутнє, у нас є шанс навчатися, розвиватися, будувати кар'єру і правильно було надати їм цей шанс також".

Четверо ветеранів АТО в рамках пілотного благодійного проекту отримали стипендії на навчання в Києво-Могилянській академії 02

Роман Антюхов у 2015 воював на фронті у складі 30-ї механізованої бригади, нині – приватний підприємець, проте мріє працювати на державній службі. Каже, така освіта йому багато у чому допоможе: "Я проходжу конкурс на державну службу, в новостворені директорати. Я якраз на цьому етапі проходжу ці конкурси, які якраз ця програма дасть більше мені знань щоб далі працювати на державній службі".

Ветеран Збройних сил Роман переконаний: кожен має докласти максимум зусиль, щоб мати країну, в якій хочеться жити.

"В остаточному результаті я хочу бачити нашу державу процвітаючою, не аутсайдером у Європі, а лідером. Державницька позиція дозволить в майбутньому мати чудову країну, в якій буде жити моя дитина, інші діти, у нормальній чудовій країні", – каже чоловік.

Психологи переконані, такі програми допомагають ветеранам не лише здобути освіту, а й швидше повернутися до мирного життя та реалізувати себе.

"Оце і є справжня інтеграція, вони не будуть вчитися в окремій групі. Ти не зможеш виокремитися, тобі треба буде влитися у цю ситуацію, адаптуватися і показати результат", – констатує військовий психолог Андрій Козінчук.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики