Цензор.НЕТ

05.09.18 14:42

Велика Британія назвала імена росіян, яких підозрюють в отруєнні Скрипалів. ФОТО

Росію не проситимуть про екстрадицію, але чоловіків можуть заарештувати на території Євросоюзу.

Прокуратура Сполученого Королівства видала ордер на арешт двох осіб, підозрюваних у замаху на британського агента і колишнього полковника Головного розвідувального управління (ГРУ) Сергія Скрипаля та його доньку Юлію в Солсбері. Про це повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на Reuters.

Велика Британія назвала імена росіян, яких підозрюють в отруєнні Скрипалів 01

Документ виписано на імена громадян РФ Олександра Петрова та Руслана Боширова. Утім, британська влада не відкидає, що ці імена можуть виявитися вигаданими.

Росіян звинувачують за чотирма статтями: змові з метою вбивства, спробі вбивства, використанні та зберіганні нервово-паралітичної речовини всупереч Закону про хімічну зброю, заподіянні тяжких тілесних ушкоджень.

Просити Росію про екстрадицію лондонські слідчі не будуть, оскільки Конституція РФ не дозволяє видавати російських громадян. Так що на арешт обох чоловіків випущено європейський ордер. Це означає, що їх можуть затримати на території ЄС та передати Великій Британії.

Нагадаємо, що екс-полковник запасу ГРУ Сергій Скрипаль, який проживає у Великій Британії, засуджений у 2006 році за шпигунство на користь британських спецслужб, постраждав унаслідок отруєння невідомою речовиною в торговому центрі міста Солсбері.

Зазначимо також, що 12 березня прем'єр-міністр Тереза ​​Мей заявила, що уряд Великої Британії дійшов висновку, що відповідальність за отруєння в Солсбері колишнього співробітника ГРУ Сергія Скрипаля та його доньки, найімовірніше, лежить на Росії. Вона також повідомила, що постраждалі були отруєні нервово-паралітичною речовиною "Новачок", яку розроблено в РФ.

У середу, 14 березня, Мей оголосила про рішення Лондона вислати 23 російських дипломатів, які працюють на розвідку: "Це буде найбільше одноразове видворення більш ніж за 30 років. Це (цей захід) відображає факт, що російська держава не вперше діє стосовно нашої країни".

20 березня 23 співробітники російського посольства в Лондоні, а також їхні сім'ї залишили Велику Британію.

Президент України Петро Порошенко заявив, що Київ на знак солідарності з британськими партнерами й трансатлантичними союзниками та в координації з країнами Європейського Союзу видворяє 13 російських дипломатів.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики