Цензор.НЕТ

11.09.18 09:08

Пам'ятник воїнам УНР у Ліберці відреставрували, - МЗС. ФОТОрепортаж

У чеському місті Ліберець на військовому кладовищі Рупрехтіце відбулося урочисте відкриття відреставрованого пам'ятника воїнам Гірської бригади Української Галицької Армії, які з 1920 по 1926 рік перебували в цьому місті в Таборі для інтернованих частин УГА.

Як інформує Цензор.НЕТ із посиланням на сайт МЗС, пам'ятник було встановлено на Ліберецькому військовому кладовищі ще в 1927 році, проте в 1960-х роках, після ремонтних робіт на кладовищі, пам'ятник зняли з постаменту.

Скульптурна композиція українського скульптора та художника Василя Касіяна, що зобразив тіло вбитого стрільця, над яким завмерли вгорі дружина та дві доньки, протягом тривалого часу війни залишалася майже безіменною. Усі таблички, які ідентифікували скульптуру як пам’ятник українським воїнам, були знищені колишнім комуністичним режимом. Але люди все одно покладали до пам’ятника квіти як до пам’ятника невідомому воїну.

"У вересні 2018 року, за фінансової підтримки Посольства України в Чеській Республіці, силами скульптора Марії Вамберської за значного сприяння керівниці українського товариства Наталії Доценко та дослідників Ганни Величко й Сергія Перепічки, вдалося відновити оригінальні написи на пам’ятнику та списки похованих бійців.

У відкритті відреставрованої культурної композиції взяли участь Посол України Євген Перебийніс, гетьман Ліберецького краю Мартін Пута, мер Ліберця Тібор Баттіані, отець Іван Семотюк та хор греко-католицької церкви в Ліберці, у виконанні якого прозвучала насамкінець українська повстанська пісня. У своїй промові Посол наголосив, що відкриття цього пам’ятника - значна подія для всіх закордонних українців, адже українська держава нарешті на належному рівні починає вшановувати пам'ять своїх героїв, дбати про свої святині за кордоном та поважати свою історію", - йдеться в повідомленні.

Памятник воїнам УНР у Ліберці відреставрували, - МЗС 01

Памятник воїнам УНР у Ліберці відреставрували, - МЗС 02
Памятник воїнам УНР у Ліберці відреставрували, - МЗС 03

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики