Цензор.НЕТ

13.09.18 16:30

До 2014 року до розвідки в Україні ставилися неправильно: саме її скорочували насамперед, - офіцери ГУР. ФОТО

Колишні співробітники Головного управління розвідки (ГУР) Міністерства оборони України полковники Юрій Сніщук та Дмитро Соболєв заявляють, що до початку російської агресії на сході України керівництво держави і командування Збройних сил України (ЗСУ) проводили системну політику щодо скорочення чисельності армії та кількості озброєнь за рахунок підрозділів української розвідки, що суттєво послабило позиції ЗСУ на момент початку війни з Росією.

Про це повідомили "Українські новини", передає Цензор.НЕТ із посиланням на 112 Україна.

"До початку війни в 2014 році, до розвідки в Україні ставилися неправильно й саме розвідку скорочували в першу чергу. Саме тих, які повинні були працювати на лінії зіткнення. Це дуже негативно відбилося на стані ЗСУ на початку війни", - сказав полковник Сніщук.

До 2014 року до розвідки в Україні ставилися неправильно: саме її скорочували насамперед, - офіцери ГУР 01

Юрій Сніщук

"Розвідка в Україні фінансувалася за залишковим принципом. Наприклад, в 2007 році у нас були сили швидкого реагування, але навіть польоти літаків-розвідників, всередині цих сил, і підготовка екіпажів здійснювалася за принципом: розвідці - "копійки", все інше - на бойову авіацію", - додав Сніщук.

Інформацію щодо цілеспрямоване скорочення чисельності ЗСУ за рахунок розвідувальних підрозділів підтвердив полковник військової розвідки Дмитро Соболєв.

"У 2007 році було прийнято рішення про скорочення рот, зменшувалася чисельність розвідувальних батальйонів. А згодом, взагалі відбулося скорочення всіх розвідбатів. У тому ж колишньому 13-му армійському корпусі, переходячи на систему оперативного командування, був скорочений цілий розвідувальний батальйон. Ми вступили у війну, маючи 4 оперативні командування, а на них всього 2 розвідувальні батальйони", - уточнив полковник Соболєв.

"Досвід провідних країн показує - навіть якщо держава не веде активні бойові дії та проводить оптимізацію Збройних сил, то там відбувається скорочення бойових підрозділів, або певних частин забезпечення, а роль і значення розвідки навпаки підвищується. У нас (в ЗСУ) все сталося з точністю навпаки. Якщо взяти співвідношення скорочених підрозділів розвідки (2006-2014 роки), як виду оперативного забезпечення і бойових підрозділів, то розвідка в процентному співвідношенні була скорочена набагато більше. До початку війни, у ЗСУ, як командуючі армійськими корпусами, так і оперативне командування, не мало розвідки як такої. Ми були як сліпі кошенята, самотужки ніхто нічого не міг зробити", - вважає розвідник.

За словами розвідників, паралельно зі складу підрозділів ЗСУ необґрунтовано виводилися всі засоби радіоелектронної розвідки, зокрема, системи Р-381 "Таран".

До 2014 року до розвідки в Україні ставилися неправильно: саме її скорочували насамперед, - офіцери ГУР 02

Дмитро Соболєв

"Те, що в 2007 році були скорочені підрозділи радіоелектронної розвідки - це злочин", - підсумував Дмитро Соболєв.

Нагадаємо, що міністром оборони України в згаданий період був Анатолій Гриценко. Як пояснював раніше колишній начальник ГУР Міноборони України, генерал-лейтенант Олександр Скіпальський, - не існувало ніякого військового плану щодо захисту України від російської агресії, тому що за часів Гриценка противником вважався Захід, а не Росія.

"Ні керівництво держави, ні Міністерство оборони, ні СБУ, ніхто не реагував на інформацію про загрозу з боку РФ, ніхто не думав, що Росія нападе. Вони просто не погоджувалися з людьми, які про це говорили, і не готувалися до можливого нападу" , - розповів Скіпальський.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики