Цензор.НЕТ

26.09.18 12:03

"Росія має звільнити всіх українських політв'язнів", - посол США Йованович зустрілася з родичами в'язнів Кремля Виговського і Панова. ФОТО

Посол США в Україні Марі Йованович зустрілася з родичами українських політв'язнів Євгенія Панова і Валентина Виговського.

Про це йдеться в повідомленні на сторінці посольства США в Україні в Фейсбуці, передає Цензор.НЕТ.

"Сьогодні я мала честь зустрітися з членами сімей українських політв'язнів Євгенія Панова і Валентина Виговського, яких незаконно утримують у Росії. Я поважаю їхню гідність і дух перед лицем несправедливості", - заявила Йованович.

"Євген Панов, засновник ГО "Захисники України", був заарештований з серпня 2016 року за відвідування українського Криму, окупованого Росією. Валентин Виговський був ув'язнений з вересня 2014 року також за відвідування українського Криму, окупованого Росією", - йдеться в повідомленні.

"Сьогодні, в той час як Олег Сенцов продовжує свою мужню голодовку від імені тих, кого незаконно утримує Росія, ми ще раз закликаємо Росію звільнити всіх українських політв'язнів", - закликали в посольстві США.

.Росія має звільнити всіх українських політвязнів, - посол США Йованович зустрілася з родичами вязнів Кремля Виговського і Панова 01
Росія має звільнити всіх українських політвязнів, - посол США Йованович зустрілася з родичами вязнів Кремля Виговського і Панова 02

Нагадаємо, 10 серпня 2016 року, Федеральна служба безпеки Російської Федерації опублікувала офіційну заяву, в якій стверджує, що в окупованому Криму нібито запобігли низці терористичних актів, "підготовлених Головним управлінням розвідки Міністерства оборони України, об'єктами яких було визначено критично важливі елементи інфраструктури і життєзабезпечення півострова". Також ФСБ РФ оприлюднила відео, на якому зображений нібито організатор цих "терористичних актів" в окупованому Криму, мешканець Запорізької області Євген Панов.

Слідчі кваліфікували факт за заявою родичів Євгена Панова про його зникнення за ст. 146Кримінального кодексу України (незаконне позбавлення волі або викрадення людини).

На початку листопада 2016 року ще одного утримуваного українця Андрія Захтея разом із Євгеном Пановим, який теж недавно розповів про тортури, перевезли в московський СІЗО Лефортово.

16 квітня 2018 року окупаційний суд Криму почав розгляд справи "українського диверсанта" Панова по суті. Обвинувачений відмовився від угоди з російським слідством. 13 липня 2018 року окупанти засудили "українського диверсанта" Панова до 8 років колонії суворого режиму.Адвокати оскаржили вирок.

Нагадаємо, киянин Валентин Виговський у 2015 році був затриманий на залізничному вокзалі в окупованому Сімферополі. З Криму його доставили в Лефортовський СІЗО в Москві. Потім російський суд засудив його до 11 років колонії за "шпигунство".

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики