Цензор.НЕТ

22.10.18 19:14

Отримано дані шести найманців ПВК "Вагнера", які "працюють в інтересах Міноборони РФ", - InformNapalm. ФОТО

7 жовтня Служба безпеки України опублікувала список з 206 позаштатних співробітників ГУ ГШ ЗС РФ, які виконували завдання у складі так званої ПВК "Вагнера" та брали участь у бойових діях у Сирії в інтересах Російської Федерації, зокрема у лютому 2018 року в районі Дейр-ез-Зору. Міжнародна розвідувальна спільнота InformNapalm із власних джерел отримала скан-копії паспортів 6 позаштатних співробітників ГУ (колишнє ГРУ) ГШ ЗС Росії, які виконували бойові завдання на українському Донбасі, а також відомості про нагородження російськими державними нагородами тих із них, хто найбільше відзначився у боях.

Отримано дані шести найманців ПВК "Вагнера", які "працюють в інтересах Міноборони РФ", - InformNapalm. ФОТО

Як повідомляє Цензор.НЕТ, про це йдеться в свіжому розслідуванні InformNapalm.

Розслідувачі зазначають, що прізвища цих 6 найманців збігаються зі списком осіб, який опублікувала СБУ.

Отримано дані шести найманців ПВК Вагнера, які працюють в інтересах Міноборони РФ, - InformNapalm 01

Шаповалов Віктор Вікторович, 17.08.1985, адреса реєстрації: Волгоградська область, н.п. Донский, вул. Центральна, буд. 17 кв. 2, посада: механік-водій танкової роти ПВК "Вагнера", особистий номер – М-0808, позивний – "Колпак". На території України у складі ПВК "Вагнера" брав участь у бойових діях в районі н.п. Дебальцеве, Санжарівка та Уткіне (січень-лютий 2015 року). З кінця 2015 року регулярно відряджався до Сирії.

Отримано дані шести найманців ПВК Вагнера, які працюють в інтересах Міноборони РФ, - InformNapalm 02

Чупахін Роман Олександрович, 16.02.1989, адреса реєстрації: Ростовська область, слобода Верхнємакеєвка, вул. Гагаріна, буд. 58, посада: такелажник роти матеріального забезпечення, особистий номер – М-0721, позивний – "Чупа". На території України у складі ПВК "Вагнера" також брав участь у бойових діях в районі н.п. Дебальцеве, Санжарівка та Уткіне (січень-лютий 2015 року). З кінця 2015 року регулярно відряджався до Сирії.

Отримано дані шести найманців ПВК Вагнера, які працюють в інтересах Міноборони РФ, - InformNapalm 03

Тішкович Павло Михайлович, 19.09.1981, адреса реєстрації: Забайкальський край, м. Чита, мкр-н Дєвічья сопка, б.40, кв.13, посада: стрілець фільтраційного взводу, особистий номер – М-0525, позивний – "Циклоп". У березні-квітні 2016 року перебував у складі резервної роти ПВК на території України. А з 2017 року – відряджався до Сирії. Раніше проходив службу в 24-й ОБрСпП ГРУ ГШ ЗС РФ.

Отримано дані шести найманців ПВК Вагнера, які працюють в інтересах Міноборони РФ, - InformNapalm 04


Свєткін Єгop Володимирович, 20.03.1986, адреса реєстрації: Самарська область, село Хрящовка, вул. Польова, буд. 35, кв. 9, посада: механік-водій 3-го танкового взводу танкової роти, особистий номер – М-0823, позивний – "Буран". На території України у складі ПВК "Вагнера" брав участь у бойових діях в районі н.п. Дебальцеве, Санжарівка та Уткіне (січень-лютий 2015 року). З кінця 2015 року регулярно відряджався до Сирії.

Також був фігурантом ще одного розслідування: "Танкісти ПВК "Вагнера" на службі Росії від Донбасу до Сирії. Встановлено 25 найманців"

Отримано дані шести найманців ПВК Вагнера, які працюють в інтересах Міноборони РФ, - InformNapalm 05

Лузан Сергій Іванович, 11.07.1972, адреса реєстрації: Краснодарський край, село Варнавінське, вул. Партизанська, буд. 6Б, посада: водій взводу підвезення боєприпасів артилерійської батареї 2С1, особистий номер – М-1694, позивний – "Сибіряк". У складі ПВК "Вагнера" брав безпосередню участь у бойових діях на території України поблизу Луганського аеропорту (липень-серпень 2014 року). Після України брав участь в бойових діях у Сирії.

Також про нього є додаткові відомості на сторінці команди Ihtamnet.m0209.

Отримано дані шести найманців ПВК Вагнера, які працюють в інтересах Міноборони РФ, - InformNapalm 06

Лебедєв Андрій Миколайович, 29.07.1974, адреса реєстрації: Ярославська область, місто Рибінськ, вул. Рокосовського, буд.2 кв.63, посада: старший стрілець – зенітник розрахунку ПЗРК, особистий номер – М-1671, позивний – "Лебедь". Брав безпосередню участь у бойових діях на території України поблизу Луганського аеропорту (СБУ має підозру, що саме він збив український ІЛ-76) та населених пунктів Дебальцеве, Санжарівка та Уткіне (січень-лютий 2015 року). В жовтні 2014 року нагороджений державною нагородою РФ – медаллю "За відвагу". В травні 2015 року нагороджений державною нагородою РФ – "Орденом мужності".

Отримано дані шести найманців ПВК Вагнера, які працюють в інтересах Міноборони РФ, - InformNapalm 07

Однак, як зазначають журналісти, найцікавішим є той факт, що у квітні 2016 року Шаповалов та Свєткін були представлені до нагородження державною нагородою РФ – "Орденом мужності", а Лебедєв – "Медаллю Суворова", як "учасники оперативно-розвідувальних та спеціальних заходів у районі н.п. Пальміра", а в нагородних листах у графі "посада", після самої посади у ПВК "Вагнера", вказано: "робота в інтересах МО РФ". І якщо "Орденом мужності" нагороджуються як військові, так і цивільні особи, то "Медаллю Суворова" можуть бути нагородженні тільки військовослужбовці РФ.

У публікації також нагадують, що 3 вересня 2018 р. президент Росії Владимир Путін підписав Указ, який розширює список відомостей, що становлять державну таємницю. Відтепер до державної таємниці відносяться відомості про причетних до виконання розвідувальних завдань співробітників, які не входять у кадровий склад Міністерства оборони, СЗР та ФСБ.

"Оприлюднена інформація розкриває дані осіб, які в Росії становлять державну таємницю, та вказує, що ПВК "Вагнера" є лише прикриттям для діяльності "позаштатної" окремої бригади ГРУ. А тому всі злочини її службовців є військовими злочинами керівництва Російської Федерації, а не приватної особи чи компанії", - резюмують автори матеріалу.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики