Цензор.НЕТ

22.10.18 21:07

Український фільм "Вулкан" здобув приз міжнародного кінофестивалю в Китаї, - Держкіно. ФОТОрепортаж

У китайському місті Пін'яо 20 жовтня завершився Другий Міжнародний кінофестиваль "Тигр підкрадається, дракон ховається".

Як повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на прес-службу Держкіно, фільм "Вулкан" режисера Романа Бондарчука, створений за державної підтримки України, отримав приз "Дракон ховається" (Hidden Dragon). Нагороду присуджує журі з 35 глядачів — спеціально обраних представників різних професій. Це аналог призу глядацьких симпатій на інших фестивалях.

"Ця нагорода стала для фільму четвертою. "Вулкан" мав дивовижний відгук у глядачів — людям було цікаво дізнатися більше про сучасне життя в Україні, про міфологію, культуру, — поділився враженнями режисер фільму Роман Бондарчук. — Багато речей резонували з їхнім досвідом, як, наприклад, село на дні водосховища: в Китаї теж будують дамби і затоплюють села. Обговорення фільму тривало до пізньої ночі, вже за межами кінотеатру. Я продовжую отримувати привітання та відгуки від китайських глядачів та діячів індустрії. Вірю, що ця нагорода відкриє шлях фільму до широкої аудиторії".

У Держкіно уточнюють, що Міжнародний кінофестиваль "Тигр підкрадається, дракон ховається" було засновано знаменитим китайським режисером Жіа Жанг Ке та кінознавцем і фестивальним директором Марком Мюллером, який перед цим очолював фестивалі у Венеції, Римі, Локарно, Роттердамі та інші. Фестиваль названо на честь відомого фільму Анга Лі, з дозволу режисера. Організатори називають своє творіння "Бутік-фестиваль для людей" — невеликий за кількістю фільмів, але дуже амбітний. Для створення фестивальної програми постійно працюють 8 програмерів з різних країн, які вишукують фільми в усіх куточках світу від Латинської Америки до Східної Європи.

Під час фестивалю працював пул міжнародної кінопреси, відбувалися покази чорнових монтажів фільмів з Азії для представників світової кіноіндустрії. Всесвітньо відомі режисери Лав Діаз, Лі Чан Дон, Амір Надері провели цьогоріч свої майстер-класи у Піньяо. Мета фестивалю — влити нову кров у кіноіндустрію Китаю, а також відкрити китайський ринок для фільмів з інших країн світу.

Український фільм Вулкан здобув приз міжнародного кінофестивалю в Китаї, - Держкіно 01
Український фільм Вулкан здобув приз міжнародного кінофестивалю в Китаї, - Держкіно 02
Український фільм Вулкан здобув приз міжнародного кінофестивалю в Китаї, - Держкіно 03
Український фільм Вулкан здобув приз міжнародного кінофестивалю в Китаї, - Держкіно 04

Український фільм Вулкан здобув приз міжнародного кінофестивалю в Китаї, - Держкіно 05

Фото: facebook.com/ukrainefilmagency

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики