Цензор.НЕТ

29.10.18 17:10

Із загиблим у катастрофі Су-27 пілотом Іваном Петренком попрощалися на Житомирщині. ФОТОрепортаж

Полковник, льотчик 1-го класу, заступник командира по авіації - начальник авіації ВК "Схід" Іван Петренко загинув 16 жовтня внаслідок катастрофи винищувача Су -27УБ під час виконання навчально-бойового польоту в рамках багатонаціональних навчань "Чисте небо - 2018", поблизу села Уланів Хмільницького району Вінницької області.

Про це повідомляє Цензор.НЕТ.

Сьогодні, 29 жовтня, у селищі Озерне Житомирської області відбулася церемонія прощання з Іваном Миколайовичем Петренком, 1972 року народження, полковником, льотчиком 1-го класу, заступником командира з авіації - начальником авіації ПвК "Схід", який загинув 16 жовтня внаслідок катастрофи винищувача Су-27УБ, бортовий номер 70 ("синій"), що належав 831-й бригаді тактичної авіації. Авіакатастрофа сталася близько 17:00 під час виконання навчально-бойового польоту в рамках багатонаціональних навчань "Чисте небо - 2018", поблизу села Уланів Хмільницького району Вінницької області. За словами свідків, винищувач почало крутити, він втрачав висоту, пілоту вдалось відвести його від села. Літак впав у полі між селами Уланів та Пагурці. Загинули два члени екіпажу, другий пілот - Сет Нерінг, військовослужбовець Повітряних сил Національної гвардії США.

Іван Петренко народився 05.08.1972 року. Шкільні роки пройшли у військовому містечку в селі Курилівка Куп'янського району Харківської області. Батько був військовим льотчиком-інструктором у льотному училищі. 1993 року закінчив Харківське вище військове авіаційне училище льотчиків. Пройшов шлях від льотчика-інструктора до командира бригади. Проходив службу в Умані, до 2011 року - в авіаційній частині смт Озерне, у 2012 - 2014 роках командував 40-ю бригадою тактичної авіації у місті Васильків. Станом на лютий 2017 займав посаду заступника командира ПвК "Схід". В авіації близько 25 років, мав понад 1100 льотних годин на винищувачах різного типу (Л-39, Су-27, МіГ-29). Підготовлений до ведення бойових дій в якості інструктора в повному обсязі курсу бойової підготовки вдень і вночі у складних метеоумовах. Нагороджений орденом Данила Галицького, відомчими нагородами та відзнаками. Учасник АТО, брав участь у бойових діях на Донбасі, зокрема в спеціальних операціях.

У полковника Івана Петренка залишилися дружина та донька.

Із загиблим у катастрофі Су-27 пілотом Іваном Петренком попрощалися на Житомирщині 01

Із загиблим у катастрофі Су-27 пілотом Іваном Петренком попрощалися на Житомирщині 02
Із загиблим у катастрофі Су-27 пілотом Іваном Петренком попрощалися на Житомирщині 03
Із загиблим у катастрофі Су-27 пілотом Іваном Петренком попрощалися на Житомирщині 04

Фото: 24tv.ua.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики