Цензор.НЕТ

30.10.18 08:51

Розпіарена на Донбасі снайпер терористів Багіра - колишня ігуменя і наркодилер Лазович із Сербії, - місцеве видання "Бліц". ФОТОрепортаж

"Снайпер Багіра", про яку повідомляють російські та сепаратистські сайти, - це громадянка Сербії Даніела Лазович, яка була черницею і торговкою наркотиками.

Розпіарена на Донбасі снайпер терористів Багіра - колишня ігуменя і наркодилер Лазович із Сербії, - місцеве видання "Бліц". ФОТОрепортаж

Як передає Цензор.НЕТ із посиланням на Радіо Свобода, про це пише белградська щоденна незалежна газета "Бліц" у дослідженні про загадкову персону, яка перед камерами завжди прикривала обличчя хусткою.

За інформацією видання, їй 32 роки. Вона встигла побути успішною гандболісткою в регіональній лізі. Коли стала повнолітньою, вона певний час захоплювалася ісламом, розповідають її родичі, які не хочуть називати своїх імен. Згодом вона опинилася в монастирі Тумане, що в східній Сербії, неподалік міста Голубац на Дунаї. Там вона стала "сестрою Ксенією". Її родичі й знайомі були здивовані, чому дівчина, завжди емоційна, без пояснення змінилася. Ще більшою несподіванкою стало для багатьох, коли її призначили ігуменею.

"Мати Ксенія" часто залишала монастир і в цивільному вбранні їхала до Белграда або до Косова. У декого ці поїздки почали викликати підозри. За справу взялася поліція й встановила, що молода ігуменя була наркодилером. Сербська газета пише, що монахиню засудили, однак, скільки саме вона провела за ґратами, не уточнюють. Після звільнення Даніела розірвала контакти з батьками й друзями, згодом зникнувши з поля зору.

У листопаді 2014 року вона опинилася на Донбасі - там у містечку Сніжне приєдналася до контрольованого Росією збройного угруповання "Оплот", у складі якого тоді перебував так званий "Сербський гусарський полк".

Завербував її сербський снайпер Деян Берич, котрого в Сербії називають "зіркою сепаратистських телевізійних каналів та сайтів на Донбасі". Берич критикує проєвропейську політику Белграда.

Протягом короткого часу, пише сербська газета, Даніела здобула військову славу і стала найпопулярнішою з-поміж закордонних бійців на боці сепаратистів. Брала участь у численних бойових діях, її фахом було "полювання" на безпілотні пристрої. Оскільки ніхто не знав ані її справжнього імені, ані деталей з її біографії, вона стала свого роду "міфом" серед сепаратистів.

В інтерв’ю для проросійських ЗМІ Багіра виступала проти вступу Сербії до Євросоюзу та заявляла, що вступила в підрозділи бойовиків через любов до Росії. Крім любові, пише "Бліц", додатковим мотивом могли бути гроші, оскільки найманці окремих спеціальностей на Донбасі отримують дві тисячі доларів на місяць.

Сербська прокуратура 2015 року розпочала слідство проти Даніели Лазович. Справа залишилася на початковому етапі, оскільки сім’я дівчини не має жодних даних про неї. Через рік з’явилася інформація, що Багіра загинула в бою біля Горлівки. Однак белградські журналісти встановили, що йшлося про фейк і колишня монахиня разом зі своєю партнеркою наразі перебуває в Росії.

Не згадуючи конкретних імен, посол України в Белграді Олександр Александрович під час виступу на Белградському книжковому ярмарку сказав, що сербська влада останнім часом послідовніше застосовує закон, який забороняє громадянам цієї країни воювати за кордоном. За словами посла, свого часу на Донбасі було кількасот сербських добровольців чи найманців, наразі їх набагато менше.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики