Цензор.НЕТ

02.12.18 12:39

Активісти з української діаспори "прикували" себе до військового корабля в Сан-Франциско. ВІДЕО+ФОТОрепортаж

Вони вимагають від Росії відпустити захоплених у полон українських моряків.

У Сан-Франциско представники української діаспори провели акцію на підтримку українських моряків, захоплених у полон Росією. Про це Цензор.НЕТ повідомляє з посиланням на фонд "Повернись живим".

24 учасники акції в морських кашкетах скували себе пластмасовим ланцюгом. У руках вони тримали плакати із закликами звільнити українських моряків із полону.

Активісти з української діаспори прикували себе до військового корабля в Сан-Франциско 01
Активісти з української діаспори прикували себе до військового корабля в Сан-Франциско 02
Активісти з української діаспори прикували себе до військового корабля в Сан-Франциско 03
Активісти з української діаспори прикували себе до військового корабля в Сан-Франциско 04

Поруч стояли інші учасники акції з плакатами "Вимагаємо санкцій проти Росії!", "Путіне, йди геть із України", "Звільніть українських моряків".


Активісти з української діаспори прикували себе до військового корабля в Сан-Франциско 05

Активісти з української діаспори прикували себе до військового корабля в Сан-Франциско 06
Активісти з української діаспори прикували себе до військового корабля в Сан-Франциско 07
Активісти з української діаспори прикували себе до військового корабля в Сан-Франциско 08

Активісти з української діаспори прикували себе до військового корабля в Сан-Франциско 09

За словами Остапа Коркуни, члена організації "Майдан Сан-Франциско" та одного з організаторів акції, українці в Сполучених Штатах намагаються зробити все, що можливо, щоб привернути до подій в Україні увагу не лише пересічних американців, а й американської політичної еліти.

"Крім проведення вуличних акцій, ми підписуємо петицію до сенаторів і конгресменів, вимагаючи в короткі терміни розглянути в Конгресі новий пакет жорстких санкцій проти Росії", - сказав Коркуна.

Як раніше повідомляв Цензор.НЕТ, ВМС ЗС України 25 листопада повідомили, що прикордонні кораблі Російської Федерації вчинили агресивні дії проти українських кораблів, які здійснювали плановий перехід із порту Одеси в порт Маріуполь Азовського моря. Зокрема, російський прикордонний корабель "Дон" здійснив таран українського рейдового буксира, внаслідок чого було пошкоджено головний двигун корабля, обшивку і леєрне огородження, а також втрачено рятувальний пліт.

ВМС ЗСУ підкреслюють, що про намір здійснити перехід попереджали заздалегідь і діяли в рамках міжнародного права.

Водночас у ФСБ Росії заявляють, що три українські військові кораблі в Азовському морі "незаконно увійшли в територіальні води РФ і попрямували до Керченської протоки".

ВМС України оприлюднили правовий коментар, вказуючи, що відповідно до статей 17, 38 Конвенції ООН із морського права та статті 2 Договору між Україною та Російською Федерацією про співробітництво у використанні Азовського моря і Керченської протоки, військові кораблі України користуються свободою судноплавства в Керченській протоці та Азовському морі, отже вони можуть здійснювати прохід через Керченську протоку в будь-який час за умови дотримання безпеки судноплавства. Пізніше ВМС України повідомили, що катери ФСБ РФ вогнем на ураження пошкодили МБАК "Бердянськ", є поранений. А потім заявили про захоплення всіх 3 кораблів спецпризначенцями РФ і шести поранених.

26 листопада Верховна Рада проголосувала за введення воєнного стану терміном на 30 днів у Вінницькій, Донецькій, Запорізькій, Луганській, Миколаївській, Одеській, Сумській, Харківській, Херсонській, Чернігівській областях, а також це стосується внутрішніх вод Азово-Керченської акваторії.

Рішення про введення воєнного стану прийнято через акт агресії Росії проти України в Керченській протоці. Унаслідок незаконних дій російських силовиків захоплено три кораблі ВМС України, в полоні опинились 24 українські військовослужбовці.

27 листопада підконтрольний Росії Київський райсуд Сімферополя заарештував 12 з 24 затриманих українських військових моряків. Арештовано Андрія Оприська, Сергія Цибізова, Юрія Будзила, Володимира Терещенка, Віктора Беспальченка, Володимира Варімеза, Михайла Власюка, Богдана Головаша, Сергія Чулібу, Владислава Костишина, Сергія Попова, Романа Мокряка. Крім того, суд у Керчі заарештував трьох поранених українців - Андрія Артеменка, Андрія Ейдера і Василя Сороку.

Заарештованим російським судом у Сімферополі українським морякам загрожує до 6 років позбавлення волі.

Прокуратура АРК визнала захоплених ФСБ Росії українських моряків військовополоненими.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики