Цензор.НЕТ

03.12.18 23:46

Аварії морських суден, пов'язані з блокуванням Керченської протоки, зафіксовано в Чорному і Азовському морях, - МінТОТ. ФОТО

З 25 листопада сотні кораблів перебували в очікуванні дозволів на прохід через Керченську протоку, як в напрямку Чорного, так і в напрямку Азовського морів.

Кораблі залишалися на місцях, утворюючи скупчення, що стало причиною низки аварій, пише Цензор.НЕТ із посиланням на сайт Міністерства з питань окупованих територій (МінТОТ).

Так, за даними міжнародних систем моніторингу суден 30 листопада вантажне судно LADY MARIA (Республіка Того) під час маневрування поблизу Керченської протоки зазнало пошкодження через заплутування гвинта судна в якірному ланцюзі іншого вантажного судна AZOV CONCORD (Республіка Мальта). Обидва кораблі перебували на шляху до портів в Азовському морі.

1 грудня на виході з Азовського моря поблизу Керченської протоки буксир PAL 3 (Російська Федерація) втратив контроль над буксированою баржою SHILAYNYAY, що була завантажена близько 4000 тон пшениці, через що баржа відірвалася та сіла на мілину поблизу мису Кам’яне. Капітан буксира кілька годин намагався самостійно зняти баржу з мілини, однак спроби виявилися марними.

"Допустивши масове скупчення суден в районі Керченської протоки, Російська Федерація створила серйозну загрозу безпеці судноплавства. Такі дії РФ є грубим порушенням Конвенції ООН з морського права 1982 року, відповідно до якої Росія відповідає за безпечну навігацію суден. Поруч із масовими відключеннями суднами системи AIS, які заохочує Російська Федерація, наведені приклади ще раз демонструють як РФ нехтує нормами міжнародного права і створює небезпеки для судноплавства у Чорному і Азовському морях", - пише прес-служба МінТОТ.

Аварії морських суден, повязані з блокуванням Керченської протоки, зафіксовано в Чорному і Азовському морях, - МінТОТ 01
Аварії морських суден, повязані з блокуванням Керченської протоки, зафіксовано в Чорному і Азовському морях, - МінТОТ 02

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики