Цензор.НЕТ

04.12.18 11:13

Прапор ВМС України підняли перед будівлею Мінінфраструктури в Києві. ФОТО

Міністерство інфраструктури на знак підтримки українських військовополонених моряків підняло прапор Військово-морських сил України перед своєю будівлею.

Прапор ВМС України підняли перед будівлею Мінінфраструктури в Києві. ФОТО

Про це повідомляє прес-служба міністерства, передає Цензор.НЕТ.

"На знак підтримки українських військових перед будівлею Міністерства інфраструктури України піднято прапор ВМС України. Міністерство інфраструктури вимагає від Російської Федерації негайного звільнення українських моряків і повернення державі незаконно арештованих військових суден", - йдеться в повідомленні.

Прапор ВМС України підняли перед будівлею Мінінфраструктури в Києві 01

Також наголошується, що спільно з колегами в уряді Міністерство інфраструктури і надалі відстоюватиме правову позицію незалежної та суверенної України на міжнародній арені!

Нагадаємо, ВМС ЗС України 25 листопада повідомили, що прикордонні кораблі Російської Федерації вчинили агресивні дії проти українських кораблів, які здійснювали плановий перехід із порту Одеси в порт Маріуполь Азовського моря. Зокрема, російський прикордонний корабель "Дон" здійснив таран українського рейдового буксира, внаслідок чого було пошкоджено головний двигун корабля, обшивку і леєрне огородження, а також втрачено рятувальний пліт.

При цьому ВМС ЗСУ підкреслюють, що про намір здійснити перехід попереджали заздалегідь і діяли в рамках міжнародного права.

Водночас у ФСБ Росії заявляють, що три українські військові кораблі в Азовському морі "незаконно увійшли в територіальні води РФ і попрямували до Керченської протоки".

ВМС України оприлюднили правовий коментар, вказуючи, що відповідно до статей 17, 38 Конвенції ООН із морського права (далі - Конвенція ООН) та статті 2 Договору між Україною та Російською Федерацією про співробітництво у використанні Азовського моря і Керченської протоки (далі - Договір), військові кораблі України користуються свободою судноплавства в Керченській протоці та Азовському морі, отже, вони можуть здійснювати прохід через Керченську протоку в будь-який час за умови дотримання безпеки судноплавства. Пізніше ВМС України повідомили, що катери ФСБ РФ вогнем на ураження пошкодили МБАК "Бердянськ", є поранений. А потім заявили про захоплення всіх 3 кораблів спецпризначенцями РФ і шести поранених.

26 листопада Верховна Рада проголосувала за введення воєнного стану терміном на 30 днів у таких областях, як Вінницька, Донецька, Запорізька, Луганська, Миколаївська, Одеська, Сумська, Харківська, Херсонська, Чернігівська, а також це стосується внутрішніх вод Азово-Керченської акваторії.

30 листопада моряків перевезли в Москву: 21 українця доставили в московське СІЗО "Лефортово", 3 поранених - у "Матроську тишу".

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики