Цензор.НЕТ

09.12.18 10:14

Книгу про Сенцова англійською мовою презентували в Києві. ФОТОрепортаж

В "Довженко-центрі" представили англомовну версію книги Олександра Мимрука "Олег Сенцов".

Про це повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на Укрінформ.

Автор книги Олександр Мимрук зауважив, що видання можна назвати першою осмисленою біографією Олега Сенцова. "Практично всю цю біографію доводилося збирати з маленьких пазлів, і цими пазлами були свідчення людей, які знають Олега або з ним працювали", - розповів Мимрук.

У книзі зібрано інформацію також і про період життя Сенцова до того, як він зайнявся творчою і громадською діяльністю.

За словами Олександра Мимрука, Олег Сенцов "така ж сама людина, як, наприклад, Стус і всі інші, хто так чи інакше якимось чином висловлювали свою громадянську й політичну позицію і страждали за це. У цьому сенсі можна знайти якісь паралелі з традиційним в українській історії образом поета, митця і громадянина".

Мимрук також вважає, що надзвичайно важливо постійно нагадувати про Сенцова та інших політв'язнів.

"У світі є велика кількість і інтелектуалів, і політиків, які досі вірять російській пропаганді. Вони повинні мати своєю рідною або відомою їм англійською мовою це видання для того, щоб отримати альтернативну точку зору", - зазначив генеральний директор видавництва "Фоліо" Олександр Красовицький.

Красовицький повідомив, що частину накладу видавництво буде поширювати в Києві. Інша частина через Міністерство інформаційної політики потрапить до різних державних органів. "Це і Міністерство закордонних справ і його підрозділи в різних країнах, це і культурні інституції українські, організації, які повязані з діаспорою", - зазначив він.

Україномовна версія книги вийшла у 2017 році. Видавництво готує також російський переклад книги "Олег Сенцов".

Крім того, Красовицький анонсував друковане видання п'єси Олега Сенцова "Номери" після їх екранізації.

У рамках презентації відбулася дискусія на тему "Творчість в ув'язненні. Свідчення очевидців". У дискусії взяли участь голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров, заступник голови Меджлісу Ільмі Умеров, кримськотатарська журналістка Гаяна Юксель, кінопродюсер Анна Паленчук, редактор "Українського радіо" Володимир Фомічов, релігієзнавець Ігор Козловський, донецький художник Сергій Захаров.

Книгу про Сенцова англійською мовою презентували в Києві 01
Книгу про Сенцова англійською мовою презентували в Києві 02
Книгу про Сенцова англійською мовою презентували в Києві 03
Книгу про Сенцова англійською мовою презентували в Києві 04
Фото: Багмут Павел, Укрінформ

Нагадаємо, українського режисера Олега Сенцова і активіста Олександра Кольченка затримали в Криму 10 травня 2014 року. Їх звинуватили в підготовці терактів, Кольченка засудили до 10 років позбавлення волі, а Сенцова - до 20.

14 травня 2018 року Сенцов оголосив голодування з вимогою звільнити всіх українських політв'язнів.

5 жовтня Сенцов заявив про припинення голодування з наступного дня. Він зазначив, що, в разі її продовження до нього застосували б примусове годування через його критичний стан.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики