Цензор.НЕТ

24.12.18 15:01

Найважче - дивитися у вікно і бачити вільних людей. Поверніть нас додому, - наймолодший військовополонений моряк Ейдер написав листа з "Лефортово". ДОКУМЕНТ

Військовополонений український моряк Андрій Ейдер надіслав листа у відповідь українській журналістці Таїсії Турчин з UATV. Він розповів про стан свого здоров'я, а також про умови утримання.

Фото листа вона опублікувала на своїй сторінці в Фейсбуці, передає Цензор.НЕТ.

"Один із військовополонених моряків, наймолодший, Андрій Ейдер написав відповідь на мого листа. Нескладно помітити замальовані цензором кілька слів. Нам у редакції знадобилося секунд 5, щоб зрозуміти, які ж слова збентежили тюремних цензорів путінського режиму. А ви зрозуміли?) p.s.: не забуваймо хлопців", - розповіла Турчин.

"Поняття не маю, на скільки це все затягнеться, півроку, рік. Ці допити, зустрічі з різними людьми. Найважче - дивитися у вікно і бачити далеко сотні машин, людей, які вільні. Здається, ось вона, свобода, вона так далеко і так близько. Сподіваюся на швидке політичне рішення, поки часу минуло відносно небагато. ...Не хочеться, щоб про це забували, адже 24 людини сидять просто так у СІЗО іншої країни. ...Поверніть нас додому", - написав Ейдер.

"Умови ... можна сказати, нормальні. Є книги, електрочайник, холодильник, батареї гріють, могло бути набагато гірше. Рани загоюються, можу ходити нормально, кульгаю. Сходами підніматися і спускатися складно, на жаль, сильне навантаження на ноги, руками за поручні хапаюся і йду. Банально поки не можу ногу лежачи вертикально вгору підняти, немає сили", - розповів він.

Ейдер подякував за листи і передачі, які йому надсилають. Сподівається вийти на свободу і приїхати додому якнайшвидше.

"Мрію, щоб це сталося принаймні до кінця січня, але мені здається, що цій мрії не судилося збутися", - написав Ейдер.

Найважче - дивитися у вікно і бачити вільних людей. Поверніть нас додому, - наймолодший військовополонений моряк Ейдер написав листа з Лефортово 01
Найважче - дивитися у вікно і бачити вільних людей. Поверніть нас додому, - наймолодший військовополонений моряк Ейдер написав листа з Лефортово 02

Нагадаємо, ВМС ЗС України 25 листопада повідомили, що прикордонні кораблі Російської Федерації вчинили агресивні дії проти українських кораблів, які здійснювали плановий перехід із порту Одеси в порт Маріуполь Азовського моря. Зокрема, російський прикордонний корабель "Дон" здійснив таран українського рейдового буксира, внаслідок чого було пошкоджено головний двигун корабля, обшивку і леєрне огородження, а також втрачено рятувальний пліт. ВМС ЗСУ підкреслюють, що про намір здійснити перехід попереджали заздалегідь і діяли в рамках міжнародного права.

Водночас у ФСБ Росії заявляють, що три українські військові кораблі в Азовському морі "незаконно увійшли в територіальні води РФ і попрямували до Керченської протоки".

Пізніше ВМС України повідомили, що катери ФСБ РФ вогнем на ураження пошкодили МБАК "Бердянськ", є поранений. А потім заявили про захоплення всіх трьох кораблів спецпризначенцями РФ і шістьох поранених.

26 листопада Верховна Рада проголосувала за введення воєнного стану терміном на 30 днів у Вінницькій, Донецькій, Запорізькій, Луганській, Миколаївській, Одеській, Сумській, Харківській, Херсонській, Чернігівській областях, а також це стосується внутрішніх вод Азово-Керченської акваторії.

Рішення про введення воєнного стану прийнято у зв'язку з актом агресії Росії проти України в Керченській протоці. Унаслідок незаконних дій російських силовиків було захоплено три кораблі ВМС України і взято в полон 24 українських військовослужбовців. Підконтрольний РФ суд окупованого Сімферополя обрав запобіжним заходом для 24 моряків тримання під вартою до 25 січня 2019 року.

30 листопада моряків перевезли в Москву: 21 українця доставили в московський СІЗО "Лефортово", трьох поранених - у "Матроську тишу".

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики