Цензор.НЕТ

24.12.18 17:04

Російського активіста Бахолдіна звинуватили в участі в АТО в "Правому секторі" і засудили до 3,6 років в'язниці. ФОТО

У Росії активіста Дениса Бахолдіна засудили до трьох з половиною років позбавлення волі в колонії загального режиму за справою начебто про участь в антитерористичній операції в Україні в ролі добровольця "Правого сектору".

Російського активіста Бахолдіна звинуватили в участі в АТО в "Правому секторі" і засудили до 3,6 років в'язниці. ФОТО

Як передає Цензор.НЕТ, про це пише Громадське ТБ. 

Сторона обвинувачення доводила, що Бахолдін брав участь в екстремістській діяльності забороненої в Росії організації "Правий сектор" та просила 5 років позбавлення волі та ще 10 місяців обмеження волі після виходу з в'язниці.

Обвинувачення спиралося на свідчення секретного свідка, який заявив, що був розвідником-кулеметником у ЗСУ, зазначило видання Каспаров.ru.

За словами секретного свідка, він упізнав у Бахолдіні страшого групи розвідників — він нібито на одному із завдань підняв балаклаву так, щоб було видно його обличчя. Прокуратура також зазначила, що має флешку з довідкою Бахолдіна від "Правого сектору" про участь в АТО та фотографії у військовій формі, методички із ведення бойових дій.

Натомість адвокатка Світлана Сідоркіна сказала, що довідка на флешці є лише ксерокопією, а не оригіналом — "справжність довідки не перевірена, бо ніяких запитів в Україну прокуратура не робила". Також вона вважає, що свідка засекретили необґрунтовано.

За інформацією, вказаною в довідці, Денис Бахолід брав участь у бойових діях на Донбасі упродовж тижня в липні 2015 року.

Ще один адвокат активіста Ілля Новіков зазначив, що за два роки перебування в Україні активіст міг вільно вийти з організації, що знімає з нього відповідальність. Сторона обвинувачення відмовилася коментувати.

Сам Бахолдін відмовився від останнього слова.

Після оголошення вироку деякі присутні в залі кричали "Ганьба".

Як зазначило видання Карспаров.ru, через ухвалення закону, який прирівлює добу в СІЗО до 1.5 днів у колонії, активісту Бахолдіну за термін ув'язнення зарахують понад 2,5 роки (він знаходився під арештом з березня 2017).

У березні 2014 Бахолдін пікетував будівлю російського Міноборони на знак протесту проти окупації Криму — тоді його заарештували на 10 днів та призначили штраф у 10 000 рублів.

У кінці 2014 році він переїхав до Києва та кілька разів брав участь в акціях на підтримку політв'язнів. У березні 2017 він пішки незаконно переходив кордон між Україною та Росією. Його затримали та хотіли притягнути до адміністративної відповідальності, проте потім порушили справу за участь в нібито екстремістській організації.

Російського активіста Бахолдіна звинуватили в участі в АТО в Правому секторі і засудили до 3,6 років вязниці 01

Затримання Бахолдіна у Москві

Російського активіста Бахолдіна звинуватили в участі в АТО в Правому секторі і засудили до 3,6 років вязниці 02

Перформанс Бахолдіна в Москві 7 жовтня 2014 року в день народження російського президента Путіна

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики