Цензор.НЕТ

14.01.19 21:07

Податківці ліквідували в Києві конвертаційний центр з оборотом 200 млн грн. ФОТОрепортаж

Співробітники податкової міліції ГУ ДФС у м.Києві ліквідували конвертаційний центр з оборотом 200 млн грн, який обслуговував компанії Києва, Донецької та Херсонської областей.

Податківці ліквідували в Києві конвертаційний центр з оборотом 200 млн грн. ФОТОрепортаж

Про це інформує Цензор.НЕТ із посиланням на прес-службу ДФС.

В рамках розслідування кримінального провадження у ч. 3 ст.212 КК України під процесуальним керівництвом прокуратури м.Києва була встановлена ​​група осіб, які, використовуючи підконтрольні компанії, надавали підприємствам реального сектора економіки послуги з конвертації грошових коштів із безготівкової форми в готівку, документального прикриття безтоварних операцій та незаконного формування податкового кредиту.

Механізм конвертації діяв таким чином: реально діючі підприємства перераховували безготівкові кошти на рахунки спеціально для цього створених і підконтрольних фігурантам транзитних і/або фіктивних СГД, а також на розрахункові рахунки учасників транзитно-конвертаційної групи за нібито придбані товарно-матеріальні цінності (роботи, послуги).

Податківці ліквідували в Києві конвертаційний центр з оборотом 200 млн грн 01

Надалі частина коштів знімалася кур'єром "конверта" готівкою з розрахункових рахунків підконтрольних компаній через каси банків і разом із підробленими первинними документами поверталася посадовим особам СГД реального сектора економіки (замовникам) за винятком 10-12,5%, які були "винагородою" згаданій групі осіб за надання незаконних послуг.

Таким чином упродовж 2017-2018 рр. було проконвертовано близько 200 млн гривень.

Податківці ліквідували в Києві конвертаційний центр з оборотом 200 млн грн 03

На підставі постанов суду проведено обшуки в м.Києві за місцем проживання фігурантів, у їхніх автомобілях, а також в офісних та інших приміщеннях, які ними використовувалися. За результатами обшуку вилучено 9 546 доларів США, 370 євро, 119 720 грн (в еквіваленті - 395 836 гривень) готівкою, печатки, кліше печаток і факсиміле підконтрольних компаній, їхню первинну бухгалтерську документацію, чорнові записи та комп'ютерну техніку.

Податківці ліквідували в Києві конвертаційний центр з оборотом 200 млн грн 05

Триває слідство.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики