Цензор.НЕТ

22.01.19 17:13

Порошенко нагородив деяких українців з нагоди Дня Соборності. Орден Свободи отримали Лук'яненко, Попович (посмертно) Юхновський і Петриненко. ФОТОрепортаж

Президент Петро Порошенко з нагоди Дня Соборності України та 100-річчя проголошення Акту злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки відзначив високими державними нагородами видатних українців, які самовіддано долучилися до будівництва Української держави.

Про це Цензор.НЕТ повідомили в прес-службі Глави держави.

У повідомленні зазначається: "Президент зауважив, що сьогодні особливий день, коли Україна святкує столітній ювілей великої історичної події – проголошення Акту злуки. "І сьогодні ми відзначаємо високими державними нагородами видатних українців, які самовіддано долучилися до будівництва Української держави. Їхня діяльність – приклад невтомної та жертовної праці задля утвердження свободи та незалежності України", - наголосив Глава держави.

"Велика честь від імені держави вручити сьогодні нагороди, якими вшановано видатних українців, які стояли біля витоків незалежності України, і подякувати тим безумовним моральним авторитетам нашої нації", - зазначив Петро Порошенко.

Глава держави нагородив орденом Свободи посмертно Левка Лук’яненка та Мирослава Поповича. Нагороди отримали дружини видатних українців. "Їхні імена назавжди увійшли в історію нашого народу як приклади незламності духу, сили духовної, вірності Україні. Вічна їм пам'ять. Глибока повага і шана – їхнім родинам", - додав Президент.

Порошенко нагородив деяких українців з нагоди Дня Соборності. Орден Свободи отримали Лукяненко, Попович (посмертно) Юхновський і Петриненко 01


Порошенко нагородив деяких українців з нагоди Дня Соборності. Орден Свободи отримали Лукяненко, Попович (посмертно) Юхновський і Петриненко 02

Глава держави нагородив орденом Свободи Ігоря Юхновського та орденом князя Ярослава Мудрого Володимира Горбуліна. "Вдячність та повага нашим великим інтелектуалам. Ваша праця дає чіткі орієнтири нашому суспільству і нашій державі. Ваш науковий доробок, патріотизм і мудрість здобули вам визнання і пошану. Зичу вам довгих і щасливих років плідної роботи на благо України", - сказав Петро Порошенко.


Порошенко нагородив деяких українців з нагоди Дня Соборності. Орден Свободи отримали Лукяненко, Попович (посмертно) Юхновський і Петриненко 03

Президент також відзначив діячів культури. Він вручив орден Свободи співаку Тарасу Петриненку, орден князя Ярослава Мудрого музиканту Віктору Гуцалу, орден "За заслуги" кобзарю-бандуристу Едуарду Драчу та присвоїв почесне звання "Народний артист України" Тарасу Компаніченку. "Окремі слова подяки сьогодні – митцям, які дарують нам неповторну красу української культури, утверджують її духовну силу по всьому світу. У вашій творчості, у ваших піснях – душа українського народу. І саме тому вас так люблять і так шанують у всіх куточках України і далеко за її межами", - сказав Петро Порошенко.


Порошенко нагородив деяких українців з нагоди Дня Соборності. Орден Свободи отримали Лукяненко, Попович (посмертно) Юхновський і Петриненко 04

Президент висловив слова вдячності і пошани представникам медичної галузі України, які примножують славні традиції національної медицини, лікарям Миколі Троньку та Олександру Усенку та вручив їм ордени "За заслуги". "Ваша діяльність – це важливий внесок в розвиток української медицини. У реформуванні системи охорони здоров’я ми можемо спиратися на ваш доробок, розвивати і примножувати ваш досвід порятунку тисяч і тисяч людських життів. Дякую вам за вашу працю і бажаю нових успіхів", - зазначив Президент.

Глава держави також висловив слова подяки Олександру Сушку за його активні зусилля, спрямовані на мобілізацію громадської підтримки навколо реформування країни, просування України до Євросоюзу і НАТО та вручив йому орден "За заслуги". "Ви є одним з тих представників громадського сектору, які разом з українською дипломатією сьогодні і весь час послідовно працювали над створенням і зміцненням міжнародної коаліції на підтримку України у її протистоянні з російською агресією", - сказав Петро Порошенко.


Порошенко нагородив деяких українців з нагоди Дня Соборності. Орден Свободи отримали Лукяненко, Попович (посмертно) Юхновський і Петриненко 05

"В цей дорогий кожному українцю день – День Соборності України, історичний день, коли ми з вами святкуємо сторіччя Дня злуки, я від усього серця дякую вам за спільне творіння нашого рідного дому – рідної України", - звернувся Глава держави до присутніх.

Президент підкреслив: "І наше майбутнє – це є наша спільна справа. Бо впевнений, разом – ми сильні. Разом і тільки разом – ми точно переможемо".

Він зауважив, що українці дуже добре вивчили історію столітньої давнини. "Нехай не сподіваються – ми не повторимо тих помилок. Ми не втратимо державу. Ми не втратимо народ. Ми не дозволимо більше, щоб Україна пішла шляхом, коли країна і народ заплатили велику ціну: жертви Голодомору; жертви депортації; жертви шестидесятників; коли за те, що ти є українець тебе запроторювали за грати", - наголосив Петро Порошенко.

"Сьогодні ми є великий і єдиний європейський народ і ми пишаємося Україною", - резюмував Президент.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики