Цензор.НЕТ

26.01.19 13:24

Марина Порошенко назвала Дніпропетровську ОДА лідером із впровадження інклюзивної освіти. ФОТО

Перша леді і глава Фонду Петра Порошенка Марина Порошенко назвала Дніпропетровську ОДА під керівництвом Валентина Резніченка лідером із впровадження інклюзивної освіти.

Марина Порошенко назвала Дніпропетровську ОДА лідером із впровадження інклюзивної освіти. ФОТО

Як повідомляє Цензор.НЕТ, про це вона заявила під час Всеукраїнської наради з питань інклюзивної освіти, яка відбулася 25 січня в Києві в Українському домі в присутності Президента Петра Порошенка, членів уряду, парламенту, глав областей, представників системи освіти, громадськості, батьків та дітей з особливими потребами.

"Дніпропетровська область однією з перших долучилася до роботи із впровадження інклюзивної освіти, і ми у Фонді Петра Порошенка відразу побачили, як облдержадміністрація почала показувати неймовірні результати. Співпрацюючи з Дніпропетровською ОДА, я почувалась, як у казці: коли я пропонувала відкривати в школах ресурсні кімнати, медіатеки, мені говорили: "Скільки завгодно!" Ця область стала лідером із впровадження інклюзії", - сказала Марина Порошенко.

Марина Порошенко назвала Дніпропетровську ОДА лідером із впровадження інклюзивної освіти 01

"Приємно чути, що ми перші, але насправді ми стали локомотивом програми впровадження інклюзії в школах і дитячих садках Дніпропетровської області. І ми є частиною команди Президента Петра Порошенка, тому все, що ми зробили, - це командна робота", - зазначив Валентин Резніченко.

"Ще чотири роки тому я не знав, що означає слово "інклюзія". І ось уже кілька років я засинаю і прокидаюся з цим словом, - сказав президент Петро Порошенко. - Завдяки першій леді я усвідомив, наскільки це важливо. У радянські часи про дітей з особливими потребами прийнято було не говорити, всі вдавали, що їх не існує, і вони, і їхні батьки залишалися сам на сам зі своїми проблемами. За цей час багато що змінилося, і динаміка впровадження інклюзивної освіти викликає захоплення і у наших західних партнерів. Для нас інклюзія в освіті - це запорука нашої єдності, яка починається ще в школі. У єдності багато вимірів, один із них - єдність у шкільному класі".

Марина Порошенко назвала Дніпропетровську ОДА лідером із впровадження інклюзивної освіти 02

За словами Резніченка, розвиток інклюзії в області став можливим завдяки "лобі" в особі першої леді і Фонду Порошенка, яким вдалося впровадити цілу низку нормативних актів, що забезпечили приплив ресурсів для розвитку інклюзивної освіти та докорінно змінили ставлення держави і суспільства до особливих дітей.

За даними Дніпропетровської ОДА, за останні два роки в області значно зросла кількість дітей, які навчаються за інклюзивною системою. Загалом у Дніпропетровській області 225 шкіл. На самому початку процесу впровадження інклюзії лише 4 дитини з особливими потребами здобували освіту за цією системою, сьогодні їх понад 860.

Усі школи і садки Дніпропетровська ОДА оснащує пандусами, підйомниками, безбар'єрним входом, ресурсними кімнатами, бібліотеками. Крім того, за програмою Фонду Порошенка, затвердженою Міністерством науки і освіти, вчителів та вихователів навчають роботі за методиками інклюзії, школи і садочки отримали нових фахівців: психологів, асистентів вчителів і особливих дітей.

З держбюджету України Дніпропетровська ОДА отримала субвенцію на створення інклюзивно-ресурсних центри у всій області. За словами Резніченка, в планах його адміністрації - впровадження інклюзивної освіти в кожній школі регіону без винятку.

"Зростання кіькості дітей з особливими потребами, які вже навчаються за системою інклюзивної освіти в нашій області, свідчить про те, що в суспільстві є толерантність до таких дітей, а це значить, що наша країна має майбутнє", - сказав голова Дніпропетровської ОДА Резніченко.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики