Цензор.НЕТ

22.02.19 23:42

У Києві заливали водою золовідвал ТЕЦ-4: район Позняки знову засипало отруйної пилом. ФОТОрепортаж

У Києві виникла небезпечна ситуація на золовідвалі ТЕЦ-4 (озеро Гарячка) в Дарницькому районі. Вітер розносить отруйний попіл по густо заселеному масиву Позняки.

Про це повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на Дарницькі вісті.

У Києві заливали водою золовідвал ТЕЦ-4: район Позняки знову засипало отруйної пилом 01

Так, через відсутність снігу і водного покрову склалася ситуація, коли на поверхні золовідвалу при пориві вітру виникли пилові хмари. У повітря потрапили дрібні фракції шлаку і золи, що полетіли на житлові будинки і об'єкти інфраструктури.

Як повідомили у Дарницькій РДА, було вжито заходів, щоб запобігти цьому: до золовідвалу прибули пожежні машини, які заливали його водою.

У Києві заливали водою золовідвал ТЕЦ-4: район Позняки знову засипало отруйної пилом 02

"Встановлена захисна водяна завіса в повітрі та здійснено поливання водою ділянок золовідвалу й прилеглих територій із залученням сил і засобів Дарницького РУ ГУ ДСНС України в м. Києві;", - повідомили в райдержадміністрації. Також керівництво ТЕЦ зобов'язали посилити полив золовідвалу.

Крім цього, в Дарницькій РДА уточнили, що в разі виникнення загрози, ускладнення ситуації і погіршення стану атмосферного повітря, необхідно обмежити перебування на відкритому повітрі, забезпечити щільне закриття вікон і дверей, а також використовувати засоби колективного та індивідуального захисту.

У Києві заливали водою золовідвал ТЕЦ-4: район Позняки знову засипало отруйної пилом 04

Як відомо, ТЕЦ вже багато років звалює попіл поруч з озерами по вул. Здолбунівській в Дарницькому районі столиці.

"Під час вітру (та й без нього) попіл розлітається по всьому щільно забудованому районі. Нею дихають десятки тисяч людей. У будинках чорні підвіконня, вікна відкривати не рекомендується категорично. Дихати цим пилом - наближати смерть ударними темпами. Коли золовідвал створювався у 1956 році, його санітарна зона була визначена в 2,5 км. Ця місцевість справді була глухоманню без видимих ​​перспектив масової забудови. Зараз житлові будинки наближені до звалища на 160 метрів", - повідомив Ігор Ляшенко, директор Центру проектних досліджень "Рівень життя".

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики