Цензор.НЕТ

20.03.19 21:07

Поліцейські ідентифікували чоловіка, який 5 років тому згорів у танку "ДНР" на околиці Слов'янська. ФОТОрепортаж

Співробітники поліції Донеччини спільно з представниками Міжнародного комітету Червоного Хреста продовжують роботу з розшуку безвісти зниклих громадян під час збройного конфлікту.

Влітку 2014 року на околиці Слов’янська у згорілому танку виявили 5 тіл, передає Цензор.НЕТ із посиланням на сайт Нацполіції. Їх доставили у Краматорськ, дактилоскопіювали за можливістю та поховали у безіменних могилах.

"На той час тривали бойові дії. Зробили усе, що могли на той час. Було проведено зовнішній огляд, експертизу провести було неможливо, місто було відрізане від всіх лабораторій, обладнання не було, електрики не було", - розповідає завідуючий Слов’янського відділення Донецької обласної СМЕ І. Буров.

За словами спеціаліста, зовнішніх ознак, за якими можна упізнати людину, не було. Незважаючи на строки давності, оперативники не полишали пошуків та задіяли для цього сучасні технології.

В результаті було встановлено особи трьох танкістів - усі місцеві жителі віком від 28 до 52 років. Родичі ще двох, як з’ясували розшуковці, проживають в РФ.

Встановлено, що особи у танку належали до незаконних збройних формувань та підірвалися під час втечі зі Слов’янська. Поліцейські виявили місце їхнього поховання. Першого померлого впізнали за відбитками пальців.

"З метою упізнання решти загиблих у 2017 році було проведено ексгумацію за участі міжнародних спеціалістів, а також вилучено зразки з метою виділення ДНК-профілю чотирьох загиблих. Проведено експертизу ДНК", - розповіла співробітниця Слов’янського відділу поліції Олександра Діброва.

За результатами проведених експертиз було встановлено, що могили були переплутані - в одній виявилося тіло вже встановленого чоловіка. Натомість під табличкою з його ім’ям лежала інша людина. За сприянням прокуратури Донецької області було проведено ексгумацію п’ятого невпізнаного та повторну ДНК-експертизу.

Висновки порівняльного аналізу ДНК-профілю повідомили невтішній матері, яка 5 років жила надією знайти хоча б могилу сина. 

За словами жінки, її 28-річний син підпав під вплив російської пропаганди та був завербований бойовиками, наслідком чого стала його загибель.

За міжнародними стандартами з матір’ю зустрілися представники поліції, Міжнародного комітету Червоного Хреста, судмедексперти та психологи, які запропонували самотній жінці допомогу.

"Всебічна підтримка родин, які мешкають в зоні конфлікту та втратили своїх близьких, є пріоритетним напрямком нашої діяльності", - відзначила регіональний координатор МКЧХ з питань судово-медичної експертизи Марія Долорес Морсійо-Мендес.

Поліцейські супроводили матір до місця поховання сина, де лише хрест з номером 188.

У подальшому за допомогою поліції жінка зможе вирішити всі юридичні питання.

Поліцейські ідентифікували чоловіка, який 5 років тому згорів у танку ДНР на околиці Словянська 01
Поліцейські ідентифікували чоловіка, який 5 років тому згорів у танку ДНР на околиці Словянська 02
Поліцейські ідентифікували чоловіка, який 5 років тому згорів у танку ДНР на околиці Словянська 03
Поліцейські ідентифікували чоловіка, який 5 років тому згорів у танку ДНР на околиці Словянська 04

Поліцейські ідентифікували чоловіка, який 5 років тому згорів у танку ДНР на околиці Словянська 05
Поліцейські ідентифікували чоловіка, який 5 років тому згорів у танку ДНР на околиці Словянська 06
Поліцейські ідентифікували чоловіка, який 5 років тому згорів у танку ДНР на околиці Словянська 07
Поліцейські ідентифікували чоловіка, який 5 років тому згорів у танку ДНР на околиці Словянська 08

Поліцейські ідентифікували чоловіка, який 5 років тому згорів у танку ДНР на околиці Словянська 09

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики