Цензор.НЕТ

25.03.19 21:48

Чергова наукова експедиція вирушає на українську станцію в Антарктиду. ФОТОрепортаж

У Києві відбулася церемонія проводів 24-ї наукової експедиції на станцію "Академік Вернадський".

Чергова наукова експедиція вирушає на українську станцію в Антарктиду. ФОТОрепортаж

Як повідомляє Цензор.НЕТ, церемонія відбулася в Міністерстві освіти і науки України.

"Вперше відбувся відкритий конкурс, і ми бачимо його результати. У складі 24-ї експедиції 4 новачків, які вперше відкриють для себе Антарктиду. А вік учасників експедиції став значно молодшим, порівняно з попередніми роками", - зазначила міністр освіти Лілія Гриневич.

Загалом на участь в експедиції було подано 179 заявок. З них відібрали 12 учасників - 10 чоловіків і 2 жінки. Після тривалої перерви в конкурсі на участь в експедиції могли брати участь жінки.

Чергова наукова експедиція вирушає на українську станцію в Антарктиду 01

11 членів експедиції.

"Ми не давали переваги чоловікам чи жінкам. І як раз і вийшло, кількість жінок, що пройшли відбір, пропорційно відповідала кількості поданих заявок. У деяких випадках перевага надавалася досвідченим полярникам. Ми розбавили групу тими, хто вперше поїде в Антарктиду, щоб напрацьовувався пулл полярних дослідників", - сказав глава Національного антарктичного наукового центру Євген Дикий.

Чергова наукова експедиція вирушає на українську станцію в Антарктиду 02

У складі річної експедиції 12 осіб. 11 провели сьогодні, одна з членів експедиції - біолог Оксана Савенко, відбула раніше і нині працює разом із сезонною групою вчених, яка пробуде там до початку квітня.

"Ми добре пройшли злагодження. Я порівнюю нашу групу з пальцями на нозі, всі мають працювати злагоджено. Тому важливий як професійний, так і психологічний відбір", - сказав керівник експедиції Ігор Дикий.

Чергова наукова експедиція вирушає на українську станцію в Антарктиду 03

Список учасників експедиції, які залишаться на зимівлю, публікувався раніше.

Зокрема, цього року в складі експедиції Богдан Гаврилюк з Радіоастрономічного інституту НАН України, для якого ця поїздка в Антарктиду стане 8-ю, що відповідає національному рекорду (його встановив Микола Старинець).

Механік Антон Омельченко їде вдруге. Його прадід, також Антон Омельченко, був у складі британської експедиції Роберта Скотта, і в 1911 році одним із перших ступив на берег Антарктиди.

Чергова наукова експедиція вирушає на українську станцію в Антарктиду 04

Міністр нагадала, що цього року Україна вперше з моменту придбання станції взялась до її модернізації та капітального ремонту. Також вона заявила, що концепція нової програми полярних досліджень на 2021-2030 роки в даний момент проходить узгодження і за планом включатиме також розвиток океанічних досліджень і порівняння досліджень в Антарктиді й Арктиці.

Чергова наукова експедиція вирушає на українську станцію в Антарктиду 05

Також цього року вперше екіпіровку експедиції повністю забезпечили українські виробники.

Чергова наукова експедиція вирушає на українську станцію в Антарктиду 06

Чергова наукова експедиція вирушає на українську станцію в Антарктиду 07

Євген Дикий повідомив, що за рік НАНЦ розробив сувенірну продукцію для туристів.

"Для багатьох туристів станція "Вернадський" стає першим місцем, де вони дізнаються про існування держави Україна. І їхні враження про Україну формується значною мірою за тим, що вони бачать на станції. Наші полярники завжди гідно представляють свою країну, розповідають про неї. Але хочеться і сувеніри на пам'ять. Цього року центр попрацював над лінійкою сувенірів. Ми станемо першою антарктичною станцією, на якій охочі можуть зробити власну монету. Кожен може відчути себе ковалем і викувати антарктичну гривню", - зазначив він.

Чергова наукова експедиція вирушає на українську станцію в Антарктиду 08

Фото: Наталя Шаромова.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики