Цензор.НЕТ

17.04.19 18:41

"Укроборонпром" готується запустити в серійне виробництво контрбатарейний радар "Зоопарк-3". ФОТОрепортаж

"НПК "Іскра", що входить до складу ДК "Укроборонпром", готується запустити в серійне виробництво контрбатарейний радар "Зоопарк-3" (1Л220УК).

На цьому наголосив сьогодні директор КП "НВК "Іскра" Юрій Пащенко, повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на Укрінформ.

Укроборонпром готується запустити в серійне виробництво контрбатарейний радар Зоопарк-3 01

"Контрбатарейний радар пройшов польові випробування в рамках державних випробувань. Пройшов їх досить успішно. Зараз він знаходиться в цеху і готується до наступних етапів державних випробувань, які ми маємо завершити до кінця травня, й очікуємо установку на озброєння цього виробу", - сказав Пащенко.

За його словами, розробка цього радару є проривом у вітчизняній радіолокації. Адже така техніка спроектована і виготовлена в Україні вперше.

"Такої техніки в Україні не було, вона вкрай потрібна збройним силам. Ми чули відгуки офіцерів, які несуть службу в зоні ООС. Цю техніку очікують і ми зробимо все, що від нас залежить для того, аби поставити її збройним силам найближчим часом", - наголосив очільник оборонного підприємства.

Укроборонпром готується запустити в серійне виробництво контрбатарейний радар Зоопарк-3 02

Контрбатарейний радар 1Л220УК призначений для розвідки позицій артилерії противника. Радар може "бачити" усі артилерійські засоби, які є на озброєнні супротивника, - міномети, всю ствольну артилерію, зенітно-ракетні комплекси. За його допомогою можна визначити звідки випущено снаряд, точку його падіння і розриву. "Ми даємо координати дружній артилерії для того, аби подавити цю точку за лічені секунди. В високою точністю визначаємо місце стрільби", - додав Пащенко.

Укроборонпром готується запустити в серійне виробництво контрбатарейний радар Зоопарк-3 03

Досягти таких результатів, за словами головного конструктора установки Олексія Залевського, вдалось завдяки тому, що вона вироблена на сучасній електронній базі. Радар фіксує снаряди на відстані кілька десятків кілометрів від позицій ворога.

Укроборонпром готується запустити в серійне виробництво контрбатарейний радар Зоопарк-3 04

Наразі "Іскра" готується до серійного виробництва цього контрбатарейного радару, на підприємстві створюються нові дільниці, втілюються нові сучасні технології. Вже до осені цього року має розпочатись серійне виробництво. Йдеться про виготовлення чотирьох і більше установок на рік. Керівництво підприємства зазначило, що розраховує отримати серйозне замовлення від Міністерства оборони.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики