Цензор.НЕТ

20.04.19 09:44

Міжрегіональний конвертаційний центр із обігом 180 млн грн ліквідувала податкова міліція на Сумщині. ФОТОрепортаж

Співробітники податкової міліції ГУ ДФС у Сумській області під процесуальним керівництвом прокуратури Сумської області ліквідували міжрегіональний конвертаційний центр із обігом понад 180 млн грн.

Про це інформує Цензор.НЕТ із посиланням на прес-службу ДФС.

Міжрегіональний конвертаційний центр із обігом 180 млн грн ліквідувала податкова міліція на Сумщині 01

У межах розслідування кримінального провадження за ч. 5 ст. 27 і ч. 3 ст. 212 КК України було встановлено ​​групу осіб, які надавали підприємствам реального сектора економіки Дніпропетровської, Сумської, Харківської, Донецької, Луганської, Київської областей, м. Києва та низки інших областей послуги з незаконного переведення безготівкових коштів у готівку, документального прикриття безтоварних операцій, незаконного формування податкового кредиту та мінімізації податкових зобов'язань.

Для прикриття незаконної діяльності фігуранти створили низку підконтрольних фіктивних підприємств, на рахунки яких підприємства-замовники (вигодонабувачі) переказували безготівкові кошти як оплату за товари, роботи або послуги, після чого ці кошти знімалися готівкою і поверталися "клієнтам". За такі "послуги" фігуранти одержували певний відсоток від проконвертованої суми.

Міжрегіональний конвертаційний центр із обігом 180 млн грн ліквідувала податкова міліція на Сумщині 02

Від однієї з інтернет-мереж, яка налічує понад 650 магазинів у 23 областях України, підприємствам - учасникам конвертаційного центру - було сформовано понад 87 млн грн фіктивного податкового кредиту за безтоварними операціями нібито з продажу мобільних телефонів.

Загальний обсяг проконвертованих грошей за 2017-2019 роки з використанням реквізитів транзитно-конвертаційних підприємств становить понад 180 млн грн.

Міжрегіональний конвертаційний центр із обігом 180 млн грн ліквідувала податкова міліція на Сумщині 03

За результатами санкціонованих обшуків, проведених в офісних і складських приміщеннях, за адресами фактичного проживання фігурантів та в їхніх автомобілях, із незаконного обігу вилучено готівку в національній та іноземній валюті в еквіваленті понад 1 млн грн, печатки підконтрольних підприємств та ФОП, їхні фінансово-господарські документи, банківські картки, чекові книжки та чорнові записи, а також комп'ютерну техніку та мобільні телефони.

Міжрегіональний конвертаційний центр із обігом 180 млн грн ліквідувала податкова міліція на Сумщині 04
Міжрегіональний конвертаційний центр із обігом 180 млн грн ліквідувала податкова міліція на Сумщині 05

Крім того, накладено арешт на 13 розрахункових рахунків компаній-фігурантів, відкритих в установах 4 банків, і на ліміт суми ПДВ цих компаній в СЕА ПДВ майже на 43,3 млн грн.

Триває слідство.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики