Цензор.НЕТ

27.04.19 11:34

Зміна підозри В.Мангеру не була узгоджена з родичами і їхнім адвокатом (оновлено)

Родичі Катерини Гандзюк і їхній представник Євгенія Закревська були знайомі з текстами угод про визнання винуватості виконавців, але не зміни підозри ймовірному замовнику вбивства Катерини Гандзюк.

Зміна підозри В.Мангеру не була узгоджена з родичами і їхнім адвокатом (оновлено)

Про це свідчать матеріали угод, які є в розпорядженні Цензор.НЕТ.

Водночас, як стверджує адвокат Масі Найєм, який допомагав Катерині Гандзюк після нападу на неї, родичі ніколи не погоджували пом'якшення підозри В. Мангеру.

"І вчорашній протест був про те, що Мангер не може перетворитися з організатора вбивства на організатора нападу", - зазначив юрист.

Він також не розуміє, чому прокурори змінили статтю обвинувачення в тяжких тілесних з умисного вбивства.

"Наскільки мені відомо, якби ми не привезли штучну шкіру в Херсон того ж дня, коли на Катю напали, вона могла б відразу померти. Нагадаю, на неї вилили майже літр концентрованої сірчаної кислоти! І не треба маніпулювати експертизою, оскільки будь-яке смертельне поранення описується в експертизі як тяжке тілесне за критерієм небезпеки для життя, від якого смерть перебуває в прямому причинно-наслідковому зв'язку", - підкреслив Найєм, доводячи необхідність обвинувачення саме у вбивстві.

Найєм зазначив, що розголошення даних попереднього розслідування шкодить слідству і припустив, що на таку помсту активістам в ГПУ "здатна тільки одна людина".

Тим часом прокурор Володимир Паровий в інтерв'ю Цензор.НЕТ висловив думку, що якби підозрювані мали намір вбити Катерину, то вибрали б інший спосіб, а не кислоту.

Він також нагадав, що серед убивць був Левін, який до цього був засуджений за кілька вбивств, тому якби Гандзюк хотіли вбити, то вбили б відразу.

Паровий також процитував експертизу за якою вони змінили обвинувачення.

"Виходячи з висновку від 29 листопада 2018 Київського медико-клінічного бюро судово-медичної експертизи смерть Гандзюк настала 04.11.2018 від хімічних опіків до 40 відсотків поверхні тіла (голови, шиї, тулуба, верхніх і нижніх кінцівок), які у своєму перебігу призвели до розвитку загрозливих для життя явищ (гостра ниркова, гостра печінкова, гостра дихальна недостатність), що мають ознаки тяжкого тілесного ушкодження (за критерієм небезпеки для життя). Настання смерті Катерини Гандзюк перебуває в прямому причинно-наслідковому зв'язку з отриманими нею хімічними опіками, викликаними кислотою", - зачитав прокурор.

Детальніше про позицію прокурорів читайте наступного тижня в інтерв'ю Парового для Цензор.НЕТ.

Як відомо, кілька днів тому ГПУ змінила обвинувачення Володимиру Мангеру і виконавцям злочину з вбивства на завдання тяжких тілесних ушкоджень.

Якщо раніше Торбіна, Вишневського, Горбунова, Васяновича та Грабчука підозрювали в умисному вбивстві, то тепер в умисному завданні тяжких тілесних ушкоджень.

А Мангера, якого раніше підозрювали в організації вбивства активістки, тепер підозрюють в організації замовлення побиття.

Це призвело до бурхливої ​​реакції невдоволення в соцмережах, а також мітингу під будинком генпрокурора в Стоянці.

Катерина Гандзюк померла 4 листопада 2018, її облили сірчаною кислотою вранці 31 липня 2018 біля під'їзду її будинку в Херсоні.

Хімічні опіки покрили 40% тіла, кислота потрапила на спину, голову, руку, а також в очі.

Після нападу поліція відкрила справу за статтею хуліганство, а потім перекваліфікувала кримінальну справу про напад на активістку зі статті "замах на вбивство з особливою жорстокістю" на статтю "умисне вбивство", після чого передала в СБУ всі матеріали у справі.

Восени в цій справі заарештували Ігоря Павловського, Сергія Торбіна, Володимира Васяновича, В'ячеслава Вишневського, Віктора Горбунова і Микиту Грабчука.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики