Цензор.НЕТ

26.04.19 21:05

У 33-ті роковини аварії на ЧАЕС відбулися пам'ятні заходи. ФОТОрепортаж

26 квітня 2019 року на ЧАЕС відбулась низка урочистих заходів, присвячених 33-тім роковинам трагедії, в яких взяв участь прем'єр-міністр Володимир Гройсман.

Про це повідомляє кореспондент Цензор.НЕТ з місця подій.

В рамках візиту прем'єр Гройсман взяв участь у пам'ятних заходах з нагоди роковин трагедії та ознайомився з першими результатами пробної експлуатації нового безпечного конфайнменту (НБК).

Зокрема, Володимир Гройсман відвідав технологічний майданчик НБК, де ознайомився зі станом виконання основних завдань з підготовки нового безпечного конфайнменту до експлуатації, зняття Чорнобильської станції з експлуатації та перетворення об'єкта "Укриття" в екологічно безпечну систему.

Слід зазначити, що напередодні річниці чорнобильської катастрофи на головному у сфері безпеки об'єкті зони відчуження - новому безпечному конфайнменті - успішно завершилася пробна 72-годинна експлуатація, завданням якої було перевірити функціонування всіх систем.

Сьогодні можна говорити про готовність об'єкта до переходу на етап дослідно-промислової експлуатації після отримання всіх необхідних дозволів. Така експлуатація триватиме не більше 1 року, після чого ЧАЕС отримає ліцензію і перейде до експлуатації НБК і демонтажу нестабільних конструкцій об'єкта "Укриття".

Завершення в 2016 році будівництва об'єкта "Укриття" над зруйнованим 4-м енергоблоком стало історичним кроком до поліпшення екологічної безпеки в зоні відчуження і світі загалом. Ця унікальна технологічна конструкція, аналогії якої немає у світі, є заслугою потужної групи інженерів і будівельників. НБК Чорнобильської АЕС - найбільша з коли-небудь побудованих рухомих наземних конструкцій довжиною 165 м, висотою 110 м, шириною 260 м і загальною вагою 36,2 тис. т.

Також Прем'єр-міністр відвідав майданчик Централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива, де ознайомився з ходом будівельних робіт та комплекс виробництв "Вектор", на якому зосереджена основна частина об'єктів інфраструктури поводження з радіоактивними відходами (РАВ) України.

У 33-ті роковини аварії на ЧАЕС відбулися памятні заходи 01

У 33-ті роковини аварії на ЧАЕС відбулися памятні заходи 02
У 33-ті роковини аварії на ЧАЕС відбулися памятні заходи 03
У 33-ті роковини аварії на ЧАЕС відбулися памятні заходи 04
У 33-ті роковини аварії на ЧАЕС відбулися памятні заходи 05
У 33-ті роковини аварії на ЧАЕС відбулися памятні заходи 06
У 33-ті роковини аварії на ЧАЕС відбулися памятні заходи 07
У 33-ті роковини аварії на ЧАЕС відбулися памятні заходи 08
У 33-ті роковини аварії на ЧАЕС відбулися памятні заходи 09
У 33-ті роковини аварії на ЧАЕС відбулися памятні заходи 10
У 33-ті роковини аварії на ЧАЕС відбулися памятні заходи 11
У 33-ті роковини аварії на ЧАЕС відбулися памятні заходи 12
У 33-ті роковини аварії на ЧАЕС відбулися памятні заходи 13
У 33-ті роковини аварії на ЧАЕС відбулися памятні заходи 14

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики