Цензор.НЕТ

06.05.19 08:22

Учасники "Безсмертного полку" в Португалії напали на українців, які організували альтернативну акцію. ВІДЕО+ФОТОрепортаж

У столиці Португалії Лісабоні 5 травня вдень учасники акції "Безсмертний полк" напали на українців, які вийшли з альтернативною акцією про жертви сталінського терору.

Про це повідомив голова Союзу українців у Португалії (СУП) Павло Садоха у Facebook, інформує Цензор.НЕТ.

"З боку організаторів ("Безсмертного полку". - Ред.) стався акт агресії проти українців. Були вирвані плакати, вирваний і розбитий телефон однієї українки і після акції було скоєно напад на автомобіль одного активіста української громади, на очах його однорічного онука розбили фару в автомобілі, сам активіст дістав кілька ударів бейсбольною битою", - повідомив Павло Садоха.

Відео: ATR.

За його інформацією, цього року росіяни, комуністична партія Португалії та інші організації лівого спрямування знову провели пропагандистську акцію "Безсмертний полк" у Лісабоні, попри попередження з боку Союзу українців у Португалії, листи Посла України в Португалії Інни Огнівець до муніципальної ради Лісабона, зустрічі минулого року тодішнього голови Світового Конгресу Українців (СКУ) Євгена Чолія і комісара з питань міграції Педро Калядо з депутатами португальського парламенту.

Тому представники української громади в Португалії, дізнавшись із соціальних мереж про заплановану акцію росіян, вирішили провести альтернативний захід. Українці вийшли з плакатами і гаслами, які показують справжню роль Сталіна в розв'язанні Другої світової війни і численних жертв сталінського терору, а також з інформацією про нинішню російсько-українську війну.

Учасники Безсмертного полку в Португалії напали на українців, які організували альтернативну акцію 01

Учасники Безсмертного полку в Португалії напали на українців, які організували альтернативну акцію 02
Учасники Безсмертного полку в Португалії напали на українців, які організували альтернативну акцію 03
Учасники Безсмертного полку в Португалії напали на українців, які організували альтернативну акцію 04

Учасники Безсмертного полку в Португалії напали на українців, які організували альтернативну акцію 05
Фото: facebook.com/kozakxp

У посольстві України в Португалії заявили, що рішуче засуджують насильницькі та агресивні дії росіян. Найбільше занепокоєння викликає те, що, попри попередження, місцева влада, за підтримки якої була здійснена російська акція, не завадила актам насильства й агресії, заявили в посольстві.

Учасники Безсмертного полку в Португалії напали на українців, які організували альтернативну акцію 06

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики