Цензор.НЕТ

21.05.19 13:18

Нардеп від БПП Король разом із донькою незаконно зводять багатоповерхівку в історичній зоні Києва, - "Слідство.Інфо". ФОТО

В історичній частині столиці України, на Батиєвій горі, в порушення будівельних норм зводиться багатоповерховий будинок. Будівництво розгорнулося на ділянці в 10 соток, які належать Віктору Королю - генералу міліції першого рангу у відставці і нардепу від партії "Блок Петра Порошенка".

Про це йдеться в матеріалі, який опублікувало "Слідство.Інфо", інформує Цензор.НЕТ.

Експерти попереджають, що будівництво висотки на Батиєвій горі може загрожувати зсувами. Сусідні будинки старі й побудовані без фундаменту, на деяких подвір’ях уже утворилися провалини. А під час будівництва висотки на дахи будинків посипалися будматеріали та пошкодили їх.

Але, за словами Віктора Короля, жодних норм будівельники не порушують. І зводити на тому місці висотки можна.

Нардеп від БПП Король разом із донькою незаконно зводять багатоповерхівку в історичній зоні Києва, - Слідство.Інфо 01
Нардеп від БПП Король разом із донькою незаконно зводять багатоповерхівку в історичній зоні Києва, - Слідство.Інфо 02
Нардеп від БПП Король разом із донькою незаконно зводять багатоповерхівку в історичній зоні Києва, - Слідство.Інфо 03

Офіційно Віктор Король не є підприємцем. А от його дружина Ніна Король займається бізнесом разом з Валерієм Чинушем. Їхня компанія "Ринок Буковинський" на ринку нерухомості з 1997 року. Крім того, Чинуш багато років - помічник нардепа Віктора Короля.

Чинуш також має спільну компанію з донькою Іллі Павлюка - "фінансиста" з команди Зеленського.

Право власності на майже 10 соток землі на вулиці Докучаєвській, де розташована історична місцевість Батиєва гора, Віктор Король отримав у 2010-му й відтоді декларує щороку.

У 2016-му Король передав її під забудову компанії "Платинум Холл", керує якою Іяніна Горбатюк. За інформацією "Слідства.Інфо", Іяніна - його донька.

"Я володію такою інтуїцією, що знаю: з цими людьми можна мати справу, а з цими - ні, - прокоментував він "Слідству.Інфо". - Перед тим, як ухвалити рішення забудувати й усе здати, я подивився в закон - однією з норм є здача під будівництво юридичним особам. Я цим і скористався".

Попри те, що відповідно до Генплану ця земля належить до "житлової садибної забудови" й зводити споруди, вищі за 4 поверхи, тут не можна, Віктор Король упевнений, що багатоповерхівку будують без порушень.

"Неправда, ніде не написано 4 чи 5 поверхів, - сказав він журналістам. - У тій місцевості забудова не має перевищувати 27 метрів від рівня землі".

Питання журналістів "Слідства.Інфо" нардеп Віктор Король назвав неетичними й безглуздими: "У моїх офіційних зобов’язаннях нотаріально не записано, що як власник я маю контролювати будівельні норми і все таке інше".

Нардеп від БПП Король разом із донькою незаконно зводять багатоповерхівку в історичній зоні Києва, - Слідство.Інфо 04

Віктор Король

Але порушення на будівництві висотки на Батиєвій горі все ж таки виявляли. Восени 2017 року там проводив інспекцію Департамент архітектурно-будівельного контролю Києва. На час перевірки компанія "Платинум Холл", зокрема, не представила проектну документацію та звіт про обстеження сусідніх будинків.

Архітектор Олег Гречух прокоментував "Слідству.Інфо" будівництво на історичній місцевості столиці та перерахував численні порушення. Зокрема, там немає місця для смітників і дитячих майданчиків, а також, за оцінкою експерта, будівлі бракуватиме електричної потужності. Крім того, незрозуміла ситуація з машиномісцями. Якщо це буде багатоквартирний будинок, то машини паркуватимуть на тротуарах на вулиці Докучаєвській.

"Іще грубі порушення щодо протипожежних відстаней до меж сусідів, щодо об’їзду для пожежної машини. І взагалі, там не мало бути багатоквартирного будинку", - підсумував він.

Після інспекції забудовника зобов’язали усунути порушення до кінця 2017 року. Але будівництво триває й принаймні норма щодо висоти будівлі точно порушується.

"Слідству.Інфо" Віктор Король сказав, що зв’язувався з будівельниками й вони запевнили, що жодних будівельних норм не порушують.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики