Цензор.НЕТ

29.07.19 20:41

Українські вертолітники з миротворчої місії ООН у Конго здійснили посадку на кратер активного вулкана. ФОТОрепортаж

Екіпаж вертольота Мі-8 українського національного контингенту Місії ООН зі стабілізації в ДР Конго забезпечив висадку групи вулканологів на кратер активного вулкана Ньямлагіра.

Про це інформує Цензор.НЕТ із посиланням на пресслужбу Міноборони.

Українські вертолітники з миротворчої місії ООН у Конго здійснили посадку на кратер активного вулкана 01

Пілоти українського повітряного судна, а саме командир загону льотчик-першого класу полковник Іван Шоломій та льотчик-снайпер підполковник Володимир Прокопенко, здійснили висадку науковців на кратер активного вулкана, висота якого сягає трьох кілометрів.

"У ранкові години, на які був запланований політ, повітряні маси у районі вулканів-сусідів Ньямлагіра та Ньїрагонго є досить нестабільними. Спостерігається доволі серйозна турбулентність. Навіть під час елементарного, на перший погляд, завдання, а саме польоту навколо кратера вулкана, нам довелося зіткнутися із сильним попутним вітром, швидкість якого сягала 90 км/год. Велике значення мала також і значна висота польоту, адже розрідженість повітря дуже впливає на льотні характеристики вертольота.

Українські вертолітники з миротворчої місії ООН у Конго здійснили посадку на кратер активного вулкана 02

Небезпека чатує і під час посадки на поверхню кратера, адже пласти застиглої вулканічної лави є досить крихкими і можуть провалитися під значним тиском", - розповідає Прокопенко.

Після висадки науковців вертоліт повернувся на аеродром та перебував у режимі очікування. Через кілька годин, що знадобилися вулканологам для досліджень, екіпаж Мі-8 забрав науковців, успішно завершивши ще одне завдання Місії.

Українські вертолітники з миротворчої місії ООН у Конго здійснили посадку на кратер активного вулкана 05

На вулкани Ньямлагіра і Ньїрагонго припадає близько 40% усіх відомих вулканічних вивержень, що сталися в Африці з моменту спостережень. Науковці спостерігають за вулканами і проводять регулярні тести та сейсмічні аналізи, щоб передбачити наступну активність та попередити про небезпеку численне місцеве населення, яке щодня перебуває в зоні ризику.

Українські вертолітники з миротворчої місії ООН у Конго здійснили посадку на кратер активного вулкана 07
Українські вертолітники з миротворчої місії ООН у Конго здійснили посадку на кратер активного вулкана 08

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики