Цензор.НЕТ

07.08.19 09:30

Підготовче засідання у справі про розстріл Євромайдану проти ексглави хмельницького УСБУ Крайтора перенесли на 16 серпня. ФОТОрепортаж

Підготовче засідання у справі щодо обвинувачення колишнього голови СБУ в Хмельницькій області Віктора Крайтора перенесли на 16 серпня.

Про це повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на Адвокатську дорадчу групу.

"6 серпня не змогли провести підготовче засідання у справі щодо обвинувачення Віктора Крайтора - колишнього керівника Хмельницького УСБУ щодо розстрілу протестувальників перед Хмельницьким СБУ 19.02.2014 р. Суд надав час потерпілому Топольницькому, який за станом здоров'я, очевидно, потребує допомоги представника, укласти договір із адвокатом. Роз'яснивши йому його право звернутись до центру безоплатної правової допомоги. До розгляду клопотання про повернення обвинувального акта прокурору, поданого представником потерпілих Євгенією Закревською перед засіданням, не дійшли. Представник дочки вбитої Людмили Шеремет і пораненого Олександра Полудніцина вважає, що обвинувальний акт не відповідає вимогам КПК, оскільки там не зазначена в повному обсязі правова кваліфікація кримінального правопорушення, не зазначені обтяжуючі обставини і завдана шкода. Наступне засідання: 9:30, 16 серпня 2019 р." - йдеться в повідомленні.

Підготовче засідання у справі про розстріл Євромайдану проти ексглави хмельницького УСБУ Крайтора перенесли на 16 серпня 01
Підготовче засідання у справі про розстріл Євромайдану проти ексглави хмельницького УСБУ Крайтора перенесли на 16 серпня 02
Підготовче засідання у справі про розстріл Євромайдану проти ексглави хмельницького УСБУ Крайтора перенесли на 16 серпня 03
Підготовче засідання у справі про розстріл Євромайдану проти ексглави хмельницького УСБУ Крайтора перенесли на 16 серпня 04

Нагадаємо, в Хмельницькому 19 лютого 2014 року невідомі почали бити вікна в скляних дверях будівлі СБУ, через що силовикам наказали застосувати зброю нібито через загрозу штурму. В результаті пострілів у натовп двоє людей загинуло і ще близько десятка дістали поранення.

До 2016 року цю справу розслідувала військова прокуратура Західного регіону, після численних звернень потерпілих щодо неефективного процесу за справу взявся департамент спеціальних розслідувань ГПУ, групу прокурорів очолила Юлія Малашич.

Під час роботи вони виявили порушення в розслідуванні військової прокуратури, що на їхню думку свідчило про небажання її представників встановлювати істину. Військовою прокуратурою, за даними департаменту спецрозслідувань, не були вилучені ключові речові докази, частина з них була втрачена або свідомо знищена, не допитано важливих свідків. Також саме військова прокуратура закрила справу стосовно Віктора Крайтора, не знайшовши складу злочину у його діях.

Прокурори департаменту провели повторні та нові експертизи і вийшли на ймовірного стрільця - нинішнього працівника Центру спеціальних операцій "Альфа" Управління СБУ у Хмельницькій області Віталія Тарадая.

У червні 2018 року йому повідомили про підозру. Того ж місяця за указом генерального прокурора Юрія Луценка справу забрали у департаменту Горбатюка та передали військовій прокуратурі, департамент реорганізували в управління спеціальних розслідувань ГПУ, а Віталія Тарадая керівництво управління СБУ направило у відрядження до зони ООС, де він знаходиться донині. Повертати його назад керівництво силового відомства не вбачає потреби. Прокуратура оголосила підозрюваного у розшук.

Також прокурори та слідчі реорганізованого департаменту звертались до генерального прокурора з вимогою повернути їм справу, наголошуючи, що саме у військовій прокуратурі гальмували розслідування. Справу повернули слідчим управління спецрозслідувань, спочатку частково, згодом - повністю. Втім, групу прокурорів очолив перший заступник головного військового прокурора Анатолія Матіоса - Сергій Долгополов. Саме він тепер здійснюватиме контроль над слідчими.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики