Цензор.НЕТ

14.09.19 15:46

Звільнені з полону моряки прибули на військово-морську базу Одеси. ФОТОрепортаж

Звільнені з російського полону українські моряки прибули в Одесу на літаках Ан-26 разом зі своїми родичами. Їх зустрічали товариші по службі та волонтери.

Про це повідомляє "Думська", інформує Цензор.НЕТ.

"Пасажири пересіли на автобуси, які попрямували на військово-морську базу "Південь" (колишня "Західна") в Практичній гавані Одеського порту. Там відбудеться урочисте шикування", - йдеться в повідомленні.

Усі звільнені моряки мають намір продовжити службу в національному флоті.

Звільнені з полону моряки прибули на військово-морську базу Одеси 01
Звільнені з полону моряки прибули на військово-морську базу Одеси 02
Звільнені з полону моряки прибули на військово-морську базу Одеси 03
Звільнені з полону моряки прибули на військово-морську базу Одеси 04
Звільнені з полону моряки прибули на військово-морську базу Одеси 05
Звільнені з полону моряки прибули на військово-морську базу Одеси 06

Нагадаємо, 25 листопада ВМС ЗС України повідомили, що прикордонні кораблі Російської Федерації вчинили агресивні дії проти українських кораблів, які здійснювали плановий перехід із порту Одеси в порт Маріуполь Азовського моря. Зокрема, російський прикордонний корабель "Дон" здійснив таран українського рейдового буксира, внаслідок чого було пошкоджено головний двигун корабля, обшивку і леєрне огородження, а також втрачено рятувальний пліт. ВМС ЗСУ підкреслюють, що про намір здійснити перехід попереджали заздалегідь і діяли в рамках міжнародного права.

Водночас у ФСБ Росії заявляють, що три українські військові кораблі в Азовському морі "незаконно увійшли в територіальні води РФ і попрямували до Керченської протоки".

Унаслідок незаконних дій російських силовиків було захоплено три кораблі ВМС України і взято в полон 24 українських військовослужбовців. Підконтрольний РФ суд окупованого Сімферополя обрав запобіжним заходом для 24 моряків утримання під вартою до 25 січня 2019 року.

7 вересня відбувся взаємний обмін українських політв'язнів і військовополонених, утримуваних Кремлем у заручниках, на осіб, підозрюваних або засуджених за злочини проти України. Того ж дня звільнені українці прилетіли до Києва.

Імена всіх осіб, яких Україна передала Росії в рамках обміну, читайте тут.

Повний список українців, які повернулися на Батьківщину в рамках обміну з РФ.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики