Цензор.НЕТ

15.09.19 17:56

Бібліотеку української діаспори ім. Маккейна відкрили в Дніпрі. ФОТОрепортаж

У Дніпрі відкрили бібліотеку української діаспори імені американського сенатора Джона Маккейна. Вона буде діяти в будівлі Центральної міської бібліотеки.

Унікальна для країни бібліотека містить літературу, документи, фотографії, платівки, газети і журнали, які тривалий час зберігалися в США, Німеччині, Бразилії, Аргентині та Канаді, повідомляє Цензор.НЕТ.

Бібліотеку української діаспори ім. Маккейна відкрили в Дніпрі 01

Вартість видань експерти оцінюють у майже мільйон гривень.

Громаді Дніпра представники української діаспори передали все безкоштовно. Ідея заснувати унікальну книгозбірню у Дніпрі належить міському голові Борису Філатову. 

"У Дніпрі має бути місце, звідки надалі розповсюджуватиметься українізація. Повинно бути серце. Це - не просто бібліотека. Для мене це - точка збирання. Я знаю, що саме сюди поїдуть люди з усієї України. Дніпро - місто, котре зупинило "російську весну". Це - становий хребет незалежності країни. Місто волонтерів і добровольців", - сказав Борис Філатов.

Бібліотеку української діаспори ім. Маккейна відкрили в Дніпрі 02

Так, торік навесні під час робочої поїздки до США очільник міста познайомився з професором українського походження Володимиром Пилишенком. 

Бібліотеку української діаспори ім. Маккейна відкрили в Дніпрі 03Бібліотеку української діаспори ім. Маккейна відкрили в Дніпрі 04

Саме він погодився передати частину свого книжкового надбання, яке збирав протягом усього життя, у фонд майбутньої дніпровської бібліотеки. "Я люблю книжки. Такого випадку, щоб викидати книгу, - у мене не було. Я збирав ту бібліотеку. У Борисі Альбертовичі (мер Дніпра Борис Філатов. - Ред.) я побачив людину, яка дбає про народ. Яка приїздила в Америку не жити нашими надбаннями, а побачити: чого можна навчитися і що привезти із собою, щоб поліпшити життя тут", - розповів пан Пилишенко.

Бібліотеку української діаспори ім. Маккейна відкрили в Дніпрі 05Бібліотеку української діаспори ім. Маккейна відкрили в Дніпрі 06

Фонд Бібліотеки імені Джона Маккейна – це близько 5 тис. книг, найстаріші з яких датовані початком минулого століття. Видання мають не просто бібліографічну цінність, а й історичне значення. На низці примірників збереглися оригінальні підписи відомих постатей.

Бібліотеку української діаспори ім. Маккейна відкрили в Дніпрі 07Бібліотеку української діаспори ім. Маккейна відкрили в Дніпрі 08Бібліотеку української діаспори ім. Маккейна відкрили в Дніпрі 09

У бібліотеці можна знайти, зокрема, "Основи Конституції УНР", "Святе Євангеліє", видання, що описують Голодомор в Україні 1932-33 років, а також примірники книг про Організацію українських націоналістів. Тут є одне з найповніших в Україні зібрання томів "Літопису Української повстанської армії". Крім цього, є екземпляр агітаційної летючки 50-х років минулого століття, бойові накази, мапи, кліше для бофонів українських повстанців 40–50-х років (однобічні грошові квитанції з фіксованим номіналом. - Ред), а також англомовні видання, котрі розповідають історію єврейського народу.

Бібліотеку української діаспори ім. Маккейна відкрили в Дніпрі 10

Під книгозбірню виділено залу на першому поверсі Центральної міської бібліотеки (вул. Воскресенська, 23). Користуватися нею можуть усі охочі – для цього потрібно лише пройти безкоштовну реєстрацію у читальні.

Бібліотеку української діаспори ім. Маккейна відкрили в Дніпрі 11
Бібліотеку української діаспори ім. Маккейна відкрили в Дніпрі 12
Бібліотеку української діаспори ім. Маккейна відкрили в Дніпрі 13

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики