Цензор.НЕТ

02.10.19 17:19

Російські спецпризначенці висаджувалися в Норвегії не один раз, - у ЗМІ опубліковано докази. ФОТОрепортаж

Докази періодичної присутності озброєних росіян на норвезькому архіпелазі Шпіцберген надають самі росіяни, просто викладаючи фото в інстаграм. Зокрема, чеченського спецназу "Летючий загін Кадирова".

У розпорядженні "Новой газеты" є скріншоти публікацій, зроблених чеченськими спецпризначенцями, передає Цензор.НЕТ. Із датування, геолокації і коментарів випливає, що "Летючий загін Кадирова", як називають себе бійці цього формування, працює в Арктиці, зокрема в норвезькій її частині з 2016 року.

Так, 2 березня минулого року користувач інстаграма під ніком bes_600 публікує груповий знімок чоловіків у військовій формі на тлі грозненського аеропорту. На іншому фото той самий користувач зображений на тлі атомохода "Радянський Союз" із чоловіком старшого віку в цивільному одязі, коментар автора до селфі: "Джихад".

Російські спецпризначенці висаджувалися в Норвегії не один раз, - у ЗМІ опубліковано докази 01

В інстаграмі можна знайти спільні фото і відео, на яких bes_600 зображений разом із користувачем akhaev_07_95. 9 лютого того ж року akhaev_07_95 публікує селфі на тлі засніженого аеропорту, за спиною чоловіка - авіазаправник із написом "Svalbard lufthavn" - "аеропорт Шпіцбергена". Чоловік на фото - в уніформі з нашивкою парашутного центру DZ Grozny і інший - з написаним по-російськи словом "Лютий" (ймовірно, це позивний). У профілі користувача маса фотографій з хештегом @ruspetsnaz - Російського університету спецназу, єдиного в країні приватного навчального закладу, який готує професійних силовиків. Університет розташований в Гудермесі і патронується особисто Кадировим.

Російські спецпризначенці висаджувалися в Норвегії не один раз, - у ЗМІ опубліковано докази 02

Про арктичні навчання "Летючого загону" окремо повідомляється на сайті університету. Присутність чеченських спецпризначенців в Арктиці - не секрет. У 2018 році Рамзан Кадиров сам повідомив про проведені в Мурманську і на Землі Франца-Йосипа навчання. Але про поїздки своїх бійців на норвезьку територію глава Чечні не згадував.

Російські спецпризначенці висаджувалися в Норвегії не один раз, - у ЗМІ опубліковано докази 03

Зазначимо, що Шпіцберген - демілітаризована зона. Тим часом на іншому фото того ж користувача akhaev_07_95, датованому 20 січня, чоловік зображений в розгрузці і з автоматичною зброєю в руках. Геотеги - Longyerbyen - місто Лонґйїр, столиця норвезької частини Шпіцбергена. За спиною бійця прапор того ж парашутного центру.

Російські спецпризначенці висаджувалися в Норвегії не один раз, - у ЗМІ опубліковано докази 04

"У чеченському сегменті мережі можна знайти й інші знімки з норвезької геолокації. На Шпіцбергені бійці бували явно неодноразово, зі зброєю в руках - і не приховують цього. Сприйняття архіпелагу як "нічийної" або більш того суто російської території, а також хвацькі витівки з нелегального десантування туди можуть дуже ускладнити російсько-норвезькі відносини", - наголошується в публікації.

Нагадаємо, наприкінці вересня інтернет-газета AldriMer із посиланням на чотири джерела в трьох країнах повідомила про виявлення російських спецпідрозділів на Шпіцбергені. Крім того, газета стверджує, що в рамках спецоперації військові, переодягнені в цивільний одяг, висаджувалися і на материкову Норвегію для здійснення розвідки.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики