Цензор.НЕТ

26.11.19 14:33

Сенцову в Європарламенті вручили премію Сахарова. ФОТОрепортаж

Звільнений в'язень Кремля, український режисер Олег Сенцов особисто отримав премію Європарламенту імені Андрія Сахарова "За свободу думки", присуджену йому в 2018 році.

Про це повідомляє Цензор.НЕТ із посилань на "Укрінформ".

Вручення відбулося у вівторок під час пленарного засідання законодавчого органу Євросоюзу в Страсбурзі.

Сенцову в Європарламенті вручили премію Сахарова 01

"Я вітаю українського режисера, письменника, якому у 2018 році присудили премію Андрія Сахарова… За свою мужність він заплатив дуже велику ціну", - сказав президент Європарламенту Девід Сассолі.

Сенцову в Європарламенті вручили премію Сахарова 02

Сенцов у своєму виступі перед європарламентаріями наголосив, що приймає цю премію не особисто для себе, а для всіх політичних в'язнів, утримуваних у Росії.

Сенцову в Європарламенті вручили премію Сахарова 03

Сенцов став лауреатом правозахисної премії Сахарова у 2018 році, перебуваючи в ув’язненні. Нагороду замість нього отримали його сестра Наталя Каплан і адвокат Дмитро Дінзе.

Нагадаємо, Сенцова затримали в окупованому Росією Криму в 2014 році і звинуватили у створенні на території півострова терористичного угруповання. Суд у Ростові-на-Дону в серпні 2015 року засудив його до 20 років колонії суворого режиму. Режисер усі обвинувачення заперечував.

7 вересня 2019 року Сенцов разом із 34 українцями повернувся до Києва в межах взаємного звільнення утримуваних осіб між Україною та Росією.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики