В інфекційних лікарнях Київської області критично бракує апаратів ШВЛ, - Сюмар. ФОТО

9565 82

"Європейська Солідарність" перевірила готовність медичних установ у Київській області до епідемії коронавірусу.

Про це на своїй сторінці у Facebook написала народна депутатка фракції "Європейська Солідарність" Вікторія Сюмар, передає Цензор.НЕТ.

Сюмар розповіла про реальну ситуацію з протидії COVID-19 на прикладі Київської області.

Так, в області 13 інфекційних лікарень. За її словами, тести поки завезли в три лікарні - Бровари, Білу Церкву і Бориспіль. Обіцяють в інші лікарні найближчим часом.

Також вона додала, що маски і засоби захисту поки завозять волонтери.

"Найбільший попит на захисні костюми для лікарів. Оскільки запаси Держрезерву масово вивезли у січні-лютому за кордон, тепер всі чекаю, коли прийдуть звідти, закуплені волонтерами значно дорожче... Без захисту медики просто захворіють і лікувати буде нікому. Тому це - пріоритет" , - написала вона.

Крім того Сюмар зазначила, що апаратів штучної вентиляції легень критично не вистачає: "Навіть за наявності коштів на них шалені черги. "Європейська Солідарність" зібрала інформацію, у лікарнях є 10 апаратів ШВЛ, які потребують ремонту, цим вже займається Фонд Порошенка".

"Балони і кисень поки що є. Але необхідно передбачати можливість постійного виробництва кисню", - повідомила вона.

В інфекційних лікарнях Київської області критично бракує апаратів ШВЛ, - Сюмар 01

Сюмар також зазначила, що місцева влада спрацювала на Київщині максимально адекватно - Київоблрада ще тиждень тому перерозподілила бюджет і саме на ці 13 інфекційних лікарень виділила 76 млн грн гривень (при тому що уряд поки що на закупки по всій країні виділив не набагато більше – 100 млн грн).

"Це дасть можливість по швидкій процедурі (ВР дала можливість робити закупки максимально оперативно) закупити необхідне обладнання, засоби захисту, ліжка, зробити швидкі ремонти. Проблема поки що якраз у дефіциті товарів, які потрібні лікарям і лікарням...", - написала вона.

За її словами, в області також запустили Волонтерський штаб. Окрім допомоги лікарям там збирають дані по самотнім пенсіонерам і налагоджують систему поставки їм продуктів.

"Самоорганізація та Солідарність завжди була нашою сильною стороною. Тому все буде добре! Всім - здоров’я", - резюмувала вона.

В інфекційних лікарнях Київської області критично бракує апаратів ШВЛ, - Сюмар 02

Фото Георгій Цагареішвілі передає маски та інше обладнання в лікарні Київської області.

В інфекційних лікарнях Київської області критично бракує апаратів ШВЛ, - Сюмар 03

Топ коментарі
+26 Поедатель Зябликов
лишь бы в ВИП-палатах хватало.... В инфекционных больницах Киевской области критически не хватает аппаратов ИВЛ, - Сюмар - Цензор.НЕТ 3063
показати весь коментар
26.03.2020 09:41
+12 lemur
Рыги (читаем ОПЗЖ ) к примеру решили спасаться у Тодурова в Институте сердца. Самая ,,малоимущая,, больничка в Киеве, делающая операции на сердце за бабло, оказывается нуждалась в двух авваратах ИВЛ. Сначало Новинский потом другое депупадло думаю с дальним прицелом что б их откачивали если посли Ниццы-Куршавеля-поездки в кацапию прихватит китайский грипп
показати весь коментар
26.03.2020 09:52
+12 vitaliymkua
Тобто Сюмар винна що зелена потвора Гончарук сцяв зебілам в очі з приводу готовності до епідемії? ЗЕ логіка! В інфекційних лікарнях Київської області критично бракує апаратів ШВЛ, - Сюмар - Цензор.НЕТ 7154
показати весь коментар
26.03.2020 09:55