Цензор.НЕТ

29.02.16 12:16

Громадянин США, мільйонер Марк Паславський 20 лютого 2014 року із шиною і щитом брав участь в штурмі разом із Небесною сотнею на вул. Інститутській. ФОТОрепортаж

Нещодавно були виявлені унікальні кадри з Євромайдану, на яких зображений громадянин США Марк Паславський, який з шиною і щитом брав участь у штурмі у перших лавах разом із Небесною сотнею на Інститутській 20 лютого 2014 року. Пізніше він пішов добровольцем воювати за Україну на Донбасі. Патріот України, Герой, Марк Паславський загинув в серпні 2014 року в Іловайську.

Про це на своїй сторінці в Фейсбуці повідомляє головний редактор Цензор.НЕТ Юрій Бутусов з посиланням на співтовариство "Майдан 18-20 лютого. Як все було".

"Знайдено унікальне фото справжнього героя України - громадянин США Марк Паславський, мільйонер, власник великого бізнесу 20 лютого 2014 го з шиною і щитом у перших лавах брав участь у штурмі разом із Небесною сотнею на Інститутській. Марк служив в американській армії, командував ротою в знаменитому 75-му полку рейнджерів Сил спеціальних операцій США. Патріот України вижив тоді на Інститутській, він загинув в серпні, в Іловайську, в рядах добровольців батальйону "Донбас" ... Його життя - справжній приклад служіння своїй Батьківщині. Я був знайомий із Марком. Коли я привіз на базу "Донбасу" делегацію іноземних журналістів і співробітників НАТО, Марко був одним з тих, хто проводив екскурсію. Іноземців вразило, що американець воює за Україну ", - розповів він.

Дивіться також на "Цензор.НЕТ": "Дивіться також на "Цензор.НЕТ": Обама не надає Україні зброю, щоб не псувати імідж мирного президента, - американський конгресмен

евромайдан года 20 марк 2014 паславский институтская февраля ул.евромайдан года 20 марк 2014 паславский институтская февраля ул.евромайдан года 20 марк 2014 паславский институтская февраля ул.евромайдан года 20 марк 2014 паславский институтская февраля ул.евромайдан года 20 марк 2014 паславский институтская февраля ул.евромайдан года 20 марк 2014 паславский институтская февраля ул.евромайдан года 20 марк 2014 паславский институтская февраля ул.евромайдан года 20 марк 2014 паславский институтская февраля ул.евромайдан года 20 марк 2014 паславский институтская февраля ул.


"Нещодавно на кількох фото з Майдану впізнали Марка Паславського - американець українського походження, з початком російської агресії добровольцем вступив в гвардію. В квітні 2014 року прийняв українське громадянство, воював в батальйоні" Донбас "під позивним Франко.

Про те, що Марк був на Майдані, зокрема в день розстрілу 20 лютого, був відомо і раніше, але вперше знайшлися фото. Можливо хтось пам'ятає його - напишіть будь ласка, якщо є фото - надсилайте. Ми передамо його рідним в США. 19 серпня 2014 р. Франко загинув в Іловайську від осколків гранати, прикриваючи відхід наших військових на мосту ", - сказано в повідомленні на сторінці спільноти" Майдан 18-20 лютого. Як все було "в Фейсбуці».

"Маркіян Григорій Паславський народився в 1959 р в Нью-Йорку, працював інвестиційним банкіром у США. Був членом" Пласту ". Закінчив престижну американську військову академію у Вест-Пойнті. Дослужився до капітана 75-го полку рейнджерів. У 1991 році приїхав в СРСР. В кінці 90-х років фактично оселився в Україні. Допомагав продавати металопродукцію Маріупольського заводу за кордон. Працював в банківській сфері. На Київщині заснував агрофірму "Росава-К", яка стала одним з найприбутковіших підприємств в районі. Був мільйонером. Після загибелі Марка, в лютому 2015 р його фірма була захоплена рейдерами, і новим власником за сфальсифікованими документами став росіянин з Криму Леонід Мосійчук. Друзі загиблого Марка поклялися відвоювати підприємство. Однак судова тяганина може тривати роками. Тим часом з агрофірми вивозять зерно, гроші переводять в Крим ... Власники побоюються, що сучасна техніка теж може зникнути в невідомому напрямку ", - розповіли в співтоваристві.


Дивіться на "Цензор.НЕТ": Суддів, які судили євромайданівців, можна притягувати до відповідальності протягом 3 років, - ВРЮ

Незважаючи на своє офіцерське звання, в батальйон "Донбас" Марк прибув в званні рядового. Його побратим Лев згадує:

- Так це правда. Він сам так захотів. Не хотів виділятися. Але не виділятися таким людям, як Франко, складно. Він був дуже колоритною фігурою в нашому батальйоні. По-перше, йому було 55 років. По-друге, іноземець за своєю суттю, хоч і з українським паспортом. Ви знаєте, як він смачно міг матюкатися українською мовою! Ну так от, Марк говорив мені не раз, що він хоче бути звичайним солдатом.

Він збирався у відпустку. Казав: "Звільнимо Іловайськ швидко і - додому, в Штати, на місяць! Так давно маму не бачив". Коли мене відправляли в Іловайськ, я вже знав, що Марка більше немає. Вони ховалися в школі, потрапили в оточення. Марк отримав три кулі в спину. Кажуть, перед смертю він сказав: "Я мріяв стати справжнім українцем. Сподіваюся, я ним став. Так боляче і так не хочеться вмирати!" Упевнений, був би вертоліт, щоб його відразу ж переправити в лікарню, Марка можна було врятувати.

Вічна пам'ять і слава Герою! "

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики