Цензор.НЕТ

19.03.16 20:28

"Скоординована позиція всього світу щодо санкцій життєво необхідна", - Порошенко провів перше засідання Міжнародної консультативної ради. ФОТОрепортаж

Для захисту України та повернення українського суверенітету над окупованими територіями надзвичайно важлива єдність та скоординована позиція всього світу.

Як передає Цензор.НЕТ з посиланням на прес-службу Глави держави, це під час відкриття першого засідання Міжнародної консультативної ради зазначив Президент Петро Порошенко.

Він підкреслив, що одним з найбільших викликів для України залишається агресія Росії, що триває вже майже два роки.

Президент сказав, що для захисту України важливо зберегти міжнародну солідарність і єдність, оскільки Росія продовжує вести гібридну війну, поєднуючи відкриту військову операцію з психологічною війною - пропагандою і терористичними атаками.

"Скоординована позиція всього світу, Великої Сімки та ЄС щодо санкцій життєво необхідна. Ми віддані виконанню Мінських домовленостей і наполягаємо, щоб Росія виконувала всі пункти", - сказав Президент.

Глава держави підкреслив, що санкції потрібні як механізм тиску на Росію, щоб стимулювати її сісти за стіл переговорів та змусити вивести російські війська та всю зброю з України, повернути контроль над кордоном, забезпечити умови для вільних та чесних виборів, відновити український суверенітет на окупованих територіях. Він додав, що поради представників Міжнародної дорадчої ради в цьому питанні дуже важливі для України.

Петро Порошенко зазначив, що до війни на Донбасі проживало 5 млн осіб: "З такими масштабними катастрофами Європа не стикалася протягом багатьох років. Це набагато масштабніше, ніж Придністров'я, Осетія та Абхазія".

Також читайте: Порошенко, Меркель та Олланд закликали Росію негайно звільнити Савченко

У свою чергу прем'єр-міністр Австралії (2013-2015) Тоні Ебботт зазначив боротьбу українців за своє національне виживання та можливість йти обраним шляхом. "Українці зробили вибір, щоб йти на Захід, а не на Схід. На жаль, одній впливовій людині в Росії це не подобається, і вона вручається в цей вибір, щоб зруйнувати його".

Він наголосив на важливості підтримки іншими країнами Української держави, зокрема нагадав про допомогу Австралії.

"У нас є чітке відчуття, що це і наша боротьба, бо коли свободу притискають в одній частині світу, то значить вона притискається в усьому світі. Якщо зухвала поведінка допускається в одній частині світу, то вона потім буде мати місце в іншій частині світу. Те, що відбувається в Україні, має значення для всього світу", - зазначив він.

Тоні Ебботт також додав, що дипломати багатьох країн світу констатують, що за два останні роки Україна зробила більше реформ, ніж за всю історію своєї незалежності. Це дуже успішний період у розвитку держави.

Маршал Сейму Польщі (2014-2015), міністр закордонних справ Польщі (2007 - 2014) Радослав Сікорський зазначив, що Україна вже перемогла Путіна. "Однією з його цілей було повернення впливу на Україну і це йому не вдалося",- сказав він.

Радослав Сікорський наголосив на важливості для України зосередитись на реформах і продовжувати ефективну боротьбу з корупцією.

Керівник комітету Європейського парламенту у закордонних справах Елмар Брок наголосив на важливості забезпечення комунікації між Україною та європейськими країнами. За його словами, Мінські домовленості змогли стримати агресію Росії, однак не забезпечили вирішення питання. "Нам потрібно зберігати чітке розуміння того, що агресія має дорого коштувати агресору, а це можливо тільки шляхом санкцій", - зазначив він.


ап совет консультативный
ап совет консультативный

ап совет консультативный

ап совет консультативный

Також читайте: Порошенко не продає "5 канал", щоб він не дістався одній з олігархічних груп, - Ложкін


ап совет консультативный

ап совет консультативный

ап совет консультативный

ап совет консультативный

Читайте також на "Цензор.НЕТ": Україна отримала від Заходу $ 649 млн на гуманітарні проекти, - Порошенко

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики