Цензор.НЕТ

21.03.16 16:56

Уперше в історії українських ВМС капітаном 1 рангу стала жінка - Марина Каналюк. ФОТО

Чергове військове звання "капітан 1 рангу" присвоєно помічникові командувача Військово-морських сил Збройних сил України Марині Каналюк.

Про це повідомляє прес-служба командування українських ВМС, передає Цензор.НЕТ.

"Марина Юріївна стала першою в історії вітчизняного флоту жінкою-військовослужбовцем, яка отримала це високе військове звання. Нові погони офіцера днями в Одесі вручив командувач ВМС ЗС України віце-адмірал Сергій Гайдук", - йдеться в повідомленні.

Читайте на "Цензор.НЕТ": Сприяти гендерній рівності потрібно щодня, а не лише 8 березня, - заява Єврокомісії

"У військовому відомстві зазначили, що Марина Каналюк не зрадила присягу під час окупації Криму Росією в 2014 році." Навесні 2014 року, виконуючи посадові обов'язки в заблокованому в ході анексії Російською Федерацією території Автономної Республіки Крим та міста Севастополя командуванні українських ВМС, проявила твердість духу і мужність, вірність військовій присязі. Варто додати, що Марина Юріївна - дочка військовослужбовця і дружина офіцера Збройних Сил України", - зазначили в прес-службі.

Сьогодні в українських ВМС проходить службу майже 1 тис. жінок-військовослужбовців, в тому числі близько 100 жінок мають офіцерські звання. Військове звання "капітан 1 рангу" в Військово-морських силах Збройних сил України відповідає званню полковника в сухопутних військах і авіації.

марина каналюк

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики