Цензор.НЕТ

20.10.16 09:21

Який сенс працювати над новими угодами, коли попередні російською стороною не тільки не виконуються, а грубо порушуються, - Марчук про домовленості з РФ щодо Донбасу. ДОКУМЕНТ

Необхідно порушувати питання про невиконання Росією базових домовленостей у Мінську.

Про це на своїй сторінці в Фейсбуці написав представник України в підгрупі з безпеки Тристоронньої контактної групи Євген Марчук, передає Цензор.НЕТ.

"Який сенс працювати над новими угодами, коли попередні, ще важливіші, російською стороною не тільки не виконуються, а грубо порушуються. Те ж саме повною мірою стосується і першого документа Мінських домовленостей "Протоколу... ". Переконайтеся самі. Тобто сьогодні потрібно гостро ставити питання не про виконання, а по суті про невиконання Росією базових Мінських домовленостей", - підкреслив він.

Також читайте: Голови МЗС до кінця листопада мають затвердити проект "дорожньої карти" щодо виконання Мінських домовленостей, - Порошенко

Марчук нагадав, що ще у вересні 2014 року постановою Ради були визначені кордони тимчасово окупованих територій, тобто так званих ОРДО і ОРЛО, де можуть коли відбутися місцеві вибори. У додатку до цієї постанови є чітко визначений перелік населених пунктів та їх точні географічні координати, де можуть коли відбутися наступні вибори.

"Зверніть увагу, що в тексті Постанови є посилання саме на Меморандум від 19 вересня 2014 року. В той же час, Росія грубо порушила саме пункт 2 цього Меморандуму, і в 2014-2015 роках у результаті наступальних бойових дій Росії тимчасово окупована територія збільшилася майже на 1700 квадратних кілометрів. Було зайнято Дебальцеве та інші населені пункти України", - зазначив Марчук.

Читайте також на "Цензор.НЕТ": Меркель запропонувала зробити "нормандські" зустрічі регулярними: Ситуація складна, але зусилля сторін "себе виправдовують"

За словами Марчука, кажучи навіть про гіпотетично можливих колись виборах на тимчасово окупованих територіях, західні партнери не дуже вдумуються в деталі і тепер говорять про вибори на всій тимчасово окупованій території Донбасу, зокрема і в Дебальцевому, і в інших населених пунктах, які входять в ці 1700 кв. кілометрів.

"Тобто виходить так, що Україна нібито повинна закрити очі на цинічні грубі порушення Росією Меморандуму від 19 вересня 2014 року, до речі, не тільки в цій частині, і вести розмову про якісь вибори", - зазначив він.


минские соглашения догворенности минск-1минские соглашения догворенности минск-1минские соглашения догворенности минск-1минские соглашения догворенности минск-1

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики