Цензор.НЕТ

25.10.16 15:36

Волонтери зібрали понад 50 тис. грн на авто для 24-ої бригади в рамках акції "Військове таксі" у Львові. ФОТОрепортаж

Рівно тиждень тому у Львів стартувала волонтерська акція "Військове таксі" на підтримку української армії. Упродовж 3-х днів кожен львів'янин міг викликати таксі і цим допомогти нашим військовослужбовцям у зоні АТО на сході України.

За той час волонтерам вдалося зібрати понад 50 тис. грн на покупку автомобіля для 24-ої окремої механізованої бригади, йдеться на сторінці фонду "Повернись живим" у соціальній мережі "Фейсбук", передає Цензор.НЕТ.

Але не обійшлося і без сумних моментів, зауважує волонтер Віталій Дейнега: "Спочатку львівська поліція намагалася заарештувати нашу машину, але швидко отямилася і втекла. Потім якісь виродки вкрали у нас номери і залишили номер телефону на "повирішувати" (ха-ха - дуже вже ці номери потрібні в АТО). Ці два факти нас трохи засмутили.

Читайте також: Вище військове керівництво досі не забезпечило воїнів на Донбасі мішками, скобами і плівкою, - волонтер Мисягін

Але найсумнішим був той факт, що пасажири, яких мали вивезти звичайні машини, анулювали свої замовлення (але їхні гроші все одно пішли б на армію!!!). Таким чином зі 136 замовлень було виконано тільки 67 на суму 4904 грн. Ці гроші, за умовами акції, нам перерахує сервіс таксі Уклон (для порівняння, в Києві це понад 33000 грн)", - зазначає Дейнега.

На цьому погане закінчується, пише волонтер. "Гарне: Ми зібрали більшу частину суми на машину для Львівської 24-ої окремої механізованої бригади.

По водіях:

Віталій Дейнега 22370 грн
Богдан Масляк 14752 грн
Галина Алмазова й Олексій Дубинка 7004 грн
Андрій Римарук 3062 грн
4904 грн передасть сервіс Уклон за виконані замовлення з тегом #Wartaxi

Загалом вийшло: 52090 грн

Решту 84240 грн ми вже зібрали так. А це значить, що Nissan Patrol для 24-ої бригади і #Wartaxi-Дніпро будуть! Але це матеріальний бік. Найголовнішим для мене тут є людський. Кожен із водіїв писав свої таксо-історії про неймовірних львівських пасажирів. Я мав честь покатати таких людей: Галя Кульба (відома тепер під позивним "пасажир-агонь"), яка вдень працює фінансистом, а ввечері і в обід допомагає бійцям у госпіталі. Хлопець із Криму, який анонімно залишив 20000 на армію. Діти мого товариша, Леся й Оксана, які у 2014 році влаштовували театральні вистави у львівських трамваях, щоб зібрати гроші на армію.

такси

Але найбільш зворушливим для мене пасажиром стала громадянка Росії, яка переїхала до Львова з Москви і стала допомагати нашій армії. Вона полишила все: друзів, роботу, рідню і зараз робить для наших хлопців більше, ніж багато хто з нас. Це було дуже сильно і надихнуло мене працювати далі і робити більше.

такситакси

Також читайте: В армію повернулося все те зло і всі ті порядки, які були в ній всі ці роки, - волонтер Мисягін. ФОТО

Львів із точки зору таксиста не так вже й відрізняється від Києва. Хіба що вулиці вузькі. Але затори ті самі, ремонти доріг, грубість і ввічливість інших водіїв, все приблизно однакове. У Львові відрізнялися пасажири. Хоча багато з них і не були львів'янами. Майже кожен із них не просто давав гроші, а є волонтером на цій війні, має з нею свою історію і свої рахунки. Львівські пасажири #WarTaxi такі ж чудові, як і київські, але зі своїм львівським гонором і своїми історіями.

Сучасний Львів, на мій погляд, став культурним центром усієї країни. Сюди переїхало багато людей з Донбасу і Криму. Серед них не всі ідеальні, але більшість - це найкращі і найпатріотичніші люди з тих країв. Вони додали до галицької культури трохи себе і Львів від цього не став гіршим, як Львів-Арена не стала гіршою від того, що там тепер грає Шахтар. Львів змінюється на очах. І ці зміни мені подобаються.

Я вже трішки сумую і дуже вдячний усім, хто взяв участь в акції. Найголовніший її підсумок простий:

У 24-ої бригади буде +1 джип, а по вулицях Дніпра буде ганяти машина, гроші на яку було зібрано у Львові. І це буде вже нова історія.

Я дуже чекаю на зустріч із містом українського космосу, містом, у яке везуть наших поранених і з якого йде неспинний струмочок допомоги на фронт, містом, яке, напевно, найбільше відчуває на собі подих війни.

Читайте також: Українським воїнам у зоні АТО терміново потрібні теплі речі: ночі вже холодні, - волонтер Юлія Толмачова

До зустрічі на #Wartaxi-Дніпро. Воно так само відбудеться в партнерстві із сервісом таксі Уклон, яке допомагає армії від початку війни і робить це далі (на сьогодні їхня допомога становить понад 6 000 000 гривень). Дата буде пізніше", - зазначив Дейнега.

Хочете допомогти армії?

Vitaliy Deynega

Проект "Повернись живим"
Допомогти армії можна тут: https://goo.gl/3ZlpDx
Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики